Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Nowy instrument w programie Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) – dotacja na efektywność energetyczną!

  10 października 2022

  Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na lata 2021-2027 to kontynuacja dwóch wcześniejszych programów: Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 oraz Inteligentny Rozwój 2014-2020. Zgodnie z założeniami programu, 36 mld złotych zostanie przeznaczone na zwiększenie potencjału w zakresie badań i innowacji, wzrost konkurencyjności MŚP oraz transformację przemysłową, w tym na zazielenienie przedsiębiorstw. Jak już wiemy, na początku przyszłego roku mają ruszyć pierwsze nabory w Kredycie Ekologicznym – nowym instrumencie finansowania, który ma wesprzeć zwiększenie energooszczędności procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie.

  Dla kogo Dotacja na Efektywność Energetyczną?

  O wsparcie w formie Dotacji na Efektywność Energetyczną będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy:

  Na co można przeznaczyć Dotację?

  Celem jest wsparcie projektów dotyczących modernizacji infrastruktury, które w efekcie będą prowadzić do zwiększenia efektywności energetycznej przedsiębiorstwa. Projekty mogą polegać na modernizacji posiadanej infrastruktury bądź inwestycji w instalację OZE (zakup lub modernizacja istniejącej).

  Konieczne będzie przeprowadzenie audytów energetycznych, które uzasadnią realizację takich inwestycji.

  Wsparcie będzie można przeznaczyć na:

  Wartość Dotacji Inwestycyjnej

  Maksymalny poziom dofinansowania: 70%

  Zgodnie z mapą pomocy regionalnej, wartość dofinansowania zależy od miejsca prowadzenia działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę. Wartość jest tym wyższa, im niższy jest poziom rozwinięcia regionu, w którym prowadzona jest ta działalność.

  Przewidywana alokacja na działanie to 460 milionów EUR!

  Termin składania wniosków?

  Przewidziany termin ogłoszenia naboru: I kwartał 2023 r.

   

  Zespół EUROLIDER przeprowadzi Cię przez cały proces uzyskania dofinansowania w ramach konkursu na zwiększenie efektywności energetycznej procesów w programie Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na lata 2021-2027.

  Zapraszamy do kontaktu 

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!