Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Dotacje dla przedsiębiorców

  Dofinansowania dla przedsiębiorców

  20 czerwca 2022

  Dotacje są obecnie jedną z najlepszych okazji dla przedsiębiorców, którzy planują rozwój firmy na różnych obszarach prowadzonej działalności. Środki otrzymane w ramach różnych programów mogą być przeznaczone na zakup sprzętu, rozbudowę zakładów czy inwestycje w innowacje. Dofinansowania tego typu udzielane są w formie różnych krajowych i regionalnych programów. Dla firm szczególnie atrakcyjne okazują się dotacje unijne, a pomoc w ich otrzymaniu oferuje nasz zespół konsultantów Eurolider.

  Spis treści:
  W jaki sposób są przyznawane?
  Przygotowanie wniosku o dofinansowanie
  Procedura weryfikacyjna
  Na co można przeznaczyć dofinansowanie?
  Analiza źródeł i pozyskiwanie partnerów
  Opracowanie dokumentacji konkursowej i sporządzanie umowy

  W jaki sposób przyznawane są dotacje dla przedsiębiorców?

  Dotacje dla przedsiębiorców można uzyskać w formie funduszy europejskich, które są udzielane firmom mikro, małym oraz średnim z siedzibą zarejestrowaną w Polsce. Środki udzielane w ten sposób są przeznaczane głównie na rozwój działalności gospodarczej oraz wzrost jej innowacyjności. Przedsiębiorstwa mogą dzięki takim dofinansowaniom wzbogacić swoją ofertę i wprowadzić do niej lepsze jakościowo usługi czy produkty. Dotacje unijne mogą pokryć nawet do 70 proc. ogółu kosztów przeznaczanych na realizację projektu. Ich faktyczna wysokość zależy zarówno od wielkości samej firmy, jak i obszaru realizacji inwestycji.

  Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

  Warunkiem otrzymania dotacji jest przede wszystkim złożenie stosownego wniosku, razem z odpowiednią dokumentacją. Konieczne będzie dostarczenie specjalnych załączników, takich jak opis prowadzonej firmy, dokumentację przedstawiającą obecną sytuację finansową przedsiębiorstwa, dokumentację ewidencyjną, wpisy z CEIDG i KRS czy dokumentację prezentującą wcześniej pozyskiwane formy dofinansowania. Należy też dołączyć uzasadnienie dla projektu, uwzględniając przy tym szkice lokalizacyjne, potwierdzenia uprawnień, mapy czy dokumentację techniczną. We wniosku powinien się ponadto znaleźć harmonogram planowanych działań. Po jego dostarczeniu rozpoczyna się właściwa procedura weryfikacyjna, w ramach której oceniany jest fakt spełnienia poszczególnych warunków pod kątem merytorycznym i logistycznym. W całym procesie zdecydowanie warto skorzystać ze wsparcia projektowego.

  Procedura weryfikacyjna

  Warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku o dofinansowanie unijne jest jego poprawne opracowanie, a także dostarczenie niezbędnych załączników. Aby uzyskać dotację, należy z dużą starannością podejść do poszczególnych etapów – zwłaszcza jeżeli dokumentacja składana jest przez przedsiębiorstwo po raz pierwszy. Sposobem na sprawne i bezpieczne przejście procesu weryfikacji może być skorzystanie z usług naszego zespołu Eurolider. Gwarantujemy Państwu kompleksowe wsparcie na poszczególnych etapach składania wniosku. Współpracę rozpoczynamy od szczegółowej analizy potrzeb klienta, z uwzględnieniem nisz gospodarczych, trendów rynkowych, planów inwestycyjnych czy kierunków rozwojowych. Równie dużą wagę przywiązujemy do samego procesu rozliczenia projektu.

  Współpraca przedsiębiorców

  Na co można przeznaczyć dotacje unijne dla przedsiębiorców i dlaczego warto skorzystać z pomocy przy ich pozyskiwaniu?

  Dotacje unijne dla przedsiębiorców w znacznej części udzielane są bezzwrotnie. Firmy mogą przeznaczyć pozyskane w ten sposób środki na zakup budynków i nieruchomości, maszyn i urządzeń, środków trwałych, usług budowlanych czy materiałów, a także różnych patentów, licencji oraz wartości prawnych i niematerialnych. Dofinansowania udzielane są również na najem, leasing i dzierżawę gruntów czy środków trwałych, ponoszone wydatki ogólne czy działalność promocyjną.

  Analiza źródeł i pozyskiwanie partnerów

  W ramach współpracy z naszym zespołem mogą Państwo liczyć na kompleksową analizę potrzeb i celów. Na jej podstawie dobieramy najlepsze dla danego projektu źródła dofinansowania, uwzględniając przy tym konkursy krajowe i regionalne PRO, POIŚ czy POIR oraz międzynarodowe Granty Wyszehradzkie i Granty Norweskie. Korzystając z naszej pomocy, mogą również Państwo liczyć na pozyskanie najlepszych partnerów biznesowych, należących do sieci naszych kontaktów zapewniających dodatkowe dofinansowanie zewnętrzne. Staramy się umiejętnie łączyć biznes z nauką, czego wynikiem jest współpraca z licznymi akademiami, uniwersytetami, politechnikami oraz innymi uczelniami. Jako zespół doświadczonych konsultantów gwarantujemy kompleksową obsługę przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych.

  Opracowanie dokumentacji konkursowej i sporządzanie umowy

  W Eurolider mogą Państwo liczyć na spotkania, w ramach których starannie opracowujemy koncepcję projektową oraz sporządzamy dokumentację konkursową. Aby uzyskać możliwie najwyższą ocenę, dokładnie uwypuklamy największe zalety danego przedsięwzięcia. Oferujemy również Państwu przygotowanie kompletnej umowy o dofinansowanie, uwzględniając przy tym sporządzenie niezbędnych dokumentów. Zajmujemy się również profesjonalnym monitoringiem dotacji badawczych, inwestycyjnych i marketingowych na polskim i zagranicznym rynku. Współpraca z wieloma instytucjami sprawia, że dostarczamy informacje pewne oraz wiarygodne. Przygotowujemy kompletne profile projektowe i gwarantujemy rozbudowaną mapę źródeł finansowania.
  Zapraszamy do nawiązania kontaktu i skorzystania z naszej pomocy w otrzymaniu dofinansowania.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!