Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Fundusze europejskie

  Fundusze europejskie

  26 stycznia 2023

  Fundusze europejskie pozwalają przedsiębiorcom na pozyskanie środków, które mogą następnie przeznaczyć na rozwój różnych obszarów działalności. Zasady przyznawania dotacji są ściśle określone, dlatego potencjalni beneficjenci muszą się do nich stosować. Na uzyskanie wsparcia największe szanse mają firmy małe, średnie oraz mikro, którym proponowane są różne interesujące programy. Przy pozyskiwaniu dofinansowania warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy i doradztwa.

  Spis treści:
  Jak je otrzymać?
  Właściwy dobór programu operacyjnego
  Spełnienie wymaganych formalności
  Etapy współpracy
  Kompleksowa obsługa

  Jak otrzymać dotacje z funduszy europejskich na rozwój firmy?

  Dotacje z fundusz europejskich na rozwój firmy są przyznawane po spełnieniu szeregu wytycznych. Aby sprostać stawianym wymaganiom, warto skorzystać ze wsparcia projektowego, oferowanego przez naszą firmę Eurolider. Jesteśmy w stanie pomóc we wspólnym ustaleniu celu finansowania, a także opracować kompletny biznesplan działalności gospodarczej z uwzględnieniem uzasadnienia dla projektu. Warunkiem uzyskania dotacji jest też umiejętne uwypuklenie korzyści związanych z przyznaniem środków, jak również skonkretyzowanie zakresu czasowego i przestrzennego.

  Właściwy dobór programu operacyjnego

  Dotacje z Unii Europejskiej są udzielane w ramach wielu programów operacyjnych, którego specyfikę trzeba prawidłowo dopasować do charakteru prowadzonej działalności. W tym obszarze również oferujemy kompleksowe doradztwa. Sam program operacyjny musi być dobrany w taki sposób, aby wszystkie działania przeprowadzone w jego zakresie przyczyniały się do osiągnięcia docelowych zamierzeń firmy. Potencjalni beneficjenci mogą korzystać z różnych poradników i aplikacji, które dodatkową ułatwią podjęcie decyzji. Po ustaleniu wszystkich szczegółów wybieramy najkorzystniejszy program operacyjny, a następnie przeprowadzamy czynności prowadzące do uzyskania dotacji.

  Spełnienie wymaganych formalności

  Aby pozyskać dofinansowanie z UE, musimy w odpowiednim terminie i miejscu złożyć stosowny wniosek. W naszej firmie zajmujemy się też sporządzaniem kompletnej dokumentacji, która jest niezbędna dla opracowania prawidłowej aplikacji konkursowej. Samo wniosek składany jest w formie wypełnionego formularza, dostępnego na stronie internetowej wybranego programu. Na tym etapie również możemy zaoferować kompleksowe wsparcie. Formularz należy złożyć w formie elektronicznej i papierowej, dołączając do niego niezbędne dokumenty zawierające harmonogram realizacji, biznesplan, stadium wykonalności oraz analizę finansową. Informacje te są poddawane ocenie pod względem merytorycznym i formalnym, włącznie z weryfikacją treści projektu oraz jego zgodności z wytycznymi. Wniosek z reguły sprawdzany jest w czasie maksymalnie 3 miesięcy.

  Pieniądze w różnych walutach

  Dlaczego dofinansowanie z funduszy europejskich może wymagać profesjonalnego wsparcia?

  Dofinansowanie z funduszy europejskich jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców, jednak nie każdy nich potrafi sobie poradzić z poszczególnymi formalnościami. Nasza firma Eurolider zapewnia kompleksowe wsparcie przy staraniach o dotację. Nie tylko zajmujemy się wypełnianiem wniosków, ale też oferujemy usługi związane z rozliczaniem projektów czy monitorowaniem umów. Uzyskanie statusu beneficjenta wymaga nawiązania współpracy z odpowiednią instytucją, a także stosowania się do konkretnych obowiązków czy uprawnień. Dotacje z Unii Europejskiej są wypłacane w formie refundacji, udzielanej po złożeniu wniosku z fakturami wyszczególniającymi poniesione wydatki. Aby uzyskać środki, trzeba stosować się do wytycznych umowy.

  Etapy współpracy

  Współpraca z naszym zespołem rozpoczyna się od kompleksowej analizy potrzeb. Wspólnie oceniamy możliwości firmy poszukującej dofinansowania, co wymaga dokładnej weryfikacji wszystkich planów inwestycyjnych. Na tej podstawie możemy określić potencjalnie najkorzystniejsze kierunki rozwoju, co odbywa się z uwzględnieniem aktualnych trendów na rynku oraz najciekawszych nisz gospodarczych. Ważnym etapem jest też identyfikacja źródeł dofinansowania. Na podstawie uzyskanych danych będziemy w stanie przedstawić rozwiązania odpowiednie dla danego projektu. Obsługujemy zarówno krajowe i regionalne konkursy, jak i granty międzynarodowe.

  Kompleksowa obsługa

  W Eurolider zapewniamy kompleksową obsługę, która obejmuje też dobór partnerów biznesowych do projektu. Nasza firma posiada rozległą sieć kontaktów, dzięki czemu możemy zapewnić liczne możliwości pod kątem finansowania z zewnątrz. Obszar naszej działalności koncentruje się zarówno na branży biznesowej, jak i nauce. Z tego powodu stale współpracujemy z różnymi uniwersytetami, akademiami czy politechnikami. Oferujemy profesjonalne spotkania robocze, podczas których możemy kompleksowo dopracować wszystkie szczegóły koncepcji i finalnie stworzyć dokumentację konkursową. Dbamy przy tym o podkreślenie wszystkich zalet projektu, co zwiększa szanse uzyskania dotacji. Zachęcamy do kontaktu i współpracy z Eurolider.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!