Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt

Dotacje dla województwa śląskiego 2021 r.

3.2_1.2 Śląsk

11 stycznia 2021

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości ogłosiło w harmonogramie naboru na rok 2021, cieszące się dużym zainteresowaniem konkursy 3.2 Innowacje w MŚP oraz 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach. Będą to ostatnie fundusze z perspektywy 2014-2020r.

Pieniądze z działania 3.2 Innowacje w MŚP mają za zadanie wsparcie przedsiębiorców, którzy planują rozwój lub rozbudowę przedsiębiorstwa, w szczególności inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz sprzęt produkcyjny, w celu wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów/usług.  Dofinansowanie może pokryć do 45% kosztów kwalifikowanych.

Działanie 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach,  wsparcie będą mogły uzyskać projekty polegające na tworzeniu nowej lub rozwoju istniejącej infrastruktury badawczo-rozwojowej w przedsiębiorstwach. Wsparcie będą również projekty, które będą realizowały badania przemysłowe i prace rozwojowe prowadzące do tworzenia innowacyjnych produktów i usług.

Działanie 1.2. Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach wspierać będzie przedsięwzięcia do etapu pierwszej produkcji włącznie. Projekt dotyczący pierwszej produkcji musi obejmować także fazę prac rozwojowych.

Po więcej informacji zapraszamy TU.

W obu konkursach termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków ma rozpocząć się w kwietniu 2021 r.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami (KONTAKT).

Przeczytaj również

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

Zapisz się do naszego newslettera!