Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt

Fundusze znowu stają po stronie natury.

Natura

2 kwietnia 2020

Pojawiają się kolejne nabory zakładające działania na rzecz ochrony środowiska, tym razem z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz w ramach Szybkiej Ścieżki.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił aż 8 naborów przeznaczonych dla projektów mających chronić środowisko naturalne. Alokacja wynosząca 1 miliard złotych jest sumą zainwestowaną przez wspomniany Mechanizm Finansowy EOG oraz dobrze znany Fundusz Norweski. 

Konkursy podzielone zostały na trzy bloki tematyczne: Środowisko naturalne i ekosystemy, Łagodzenie zmian klimatu i adaptacji do ich skutków oraz Energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne. Nabory w ich ramach przeznaczone są   zarówno dla przedsiębiorstw, jak i organizacji pozarządowych, szkół oraz jednostek samorządowych.

Warto zaznaczyć, że do przedsiębiorców skierowane są cztery nabory:

Każdy z tych naborów związany jest z Europejskim Obszarem Gospodarczym, dlatego też przewidziano system dodatkowych punktów. Zakłada on preferencje dla projektów, które zostaną zrealizowane w partnerstwie z podmiotem z Państw-Darczyńców (Norwegia, Islandia, Liechtenstein).

Również Program Operacyjny Inteligentny Rozwój oferuje dotacje związane z ochroną środowiska. NCBiR ogłosił własnie nabór na kolejną tematyczną “Szybka Ścieżkę”, a mianowicie OZE w transporcie. Wnioski można składać od końca kwietnia do 10 maja 2020 r., w trzech obszarach badawczych: paliwa ciekłe, gazowe i elektro-mobilność. Wsparcie na przeprowadzenie badań przemysłowych lub/i eksperymentalnych prac rozwojowych może wynieść do 80% w zależności od prowadzonych działań.

Cieszymy się bardzo, że tak wiele uwagi i środków poświęca się ochronie środowiska. Dlatego, bardzo chętnie przeprowadzimy przedsiębiorstwa przez proces składania wniosków w tych naborach.

 

Przeczytaj również

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

Zapisz się do naszego newslettera!