Aktualności
Nowa energia dla biznesu
Nowa energia dla biznesu
Bazą naboru jest umożliwienie przedsiębiorcom wdrożenia innowacji technologicznych, będących wynikiem własnych lub nabytych prac B+R. Wsparcie opiera się na premii technologicznej, która stanowi spłatę części kredytu technologicznego, udzielonego przez bank komercyjny na realizację inwestycji technologicznej.
Największym udogodnieniem w nowym naborze jest poziom dofinansowania. Zniesiony zostaje górny limit finansowy premii, który w poprzednich edycjach wynosił 6 milionów złotych. Oznacza to, że przedsiębiorstwa z całej Polski będą mogły otrzymać wsparcie na nieograniczoną kwotę.
Co więcej, organizatorzy zrezygnowali z wymogu innowacyjności inwestycji w skali kraju. Dzięki temu ułatwieniu produkty lub usługi oferowane przez przedsiębiorców muszą być innowacją tylko w ramach firmy. Oczywiście, jeśli pojawi się możliwość wykazania wysokiego poziomu nowoczesności na skale krajową, będzie to dodatkowo punktowane.
Nowe zasady obejmą również rozszerzenie katalogu wydatków kwalifikowalnych. Przedsiębiorcy mogą wykorzystać otrzymaną premię na zakup i montaż środków trwałych, a także na koszty ich transportu. Warto wyróżnić w tym miejscu, możliwość zakupu nieruchomości niezabudowanej lub zabudowanej oraz robót i materiałów budowlanych.
Dodatkowo, dopuszczalne są koszty ekspertyz czy projektów technicznych zleconych zewnętrznym doradcom, które są niezbędne do realizacji inwestycji. Kwalifikowalne są również koszty m.in. z uzyskania, walidacji i obrony patentów związanych z inwestycją technologiczną.
“Nowe zasady ubiegania się o bezzwrotną premię technologiczną odpowiadają na potrzeby tych, którzy mimo kryzysu chcą się rozwijać, a przy tym utrzymywać produkcję i zatrudnienie”– mówi Paweł Chorąży, dyrektor zarządzający pionem funduszy europejskich BGK.
Śląskie Centrum Przedsiębiorczości ogłosiło w harmonogramie naboru na rok 2021, cieszące się dużym zainteresowaniem konkursy 3.2 Innowacje w MŚP oraz 1.2 Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach. Będą to ostatnie fundusze z perspektywy 2014-2020r. Pieniądze z działania 3.2 Innowacje w MŚP mają za zadanie wsparcie przedsiębiorców, którzy planują rozwój lub rozbudowę przedsiębiorstwa, w szczególności inwestycje […]
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła kolejną edycje konkursu „Badania na rynek”. Program adresowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, którego ogólnym celem jest wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności polskich firm nie posiadających dużego kapitału własnego na nowe innowacje.
Już od 24 listopada 2020 r. można składać wnioski o dofinansowanie w konkursie “2.3.5 Design dla przedsiębiorców dostępność plus”, który organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PARP).
Zapowiedz ciekawego konkursu dla firm z województwa opolskiego, 2.1.2 Wsparcie technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach. Już 23 listopada 2020r. startuje konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Celem szczegółowym jest zwiększenie wykorzystania Technologii Informacyjno – Komunikacyjnych w procesach biznesowych MŚP Działanie to umożliwi przedsiębiorcom wprowadzić, rozbudować lub zmodernizować model gospodarki IT. W ramach realizowanego projektu będzie możliwe […]
Dobra wiadomość dla przedsiębiorców z całej Polski! Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości po raz kolejny postanowiła przedłużyć termin na składanie wniosków w konkursie ogólnym “Bon na innowacje dla MŚP: etap I usługowy”. Firmy mogą składać wnioski w dodatkowej IX rundzie, której termin na zamknięcie wyznaczono do 30 grudnia 2020r. Pierwotny termin zakończenia konkursu wyznaczony był na […]
Coraz więcej polskich przedsiębiorców zaczyna doceniać znaczenie designu. Widać to po obieranych przez nich strategiach i kierunkach. Niestety nie wszyscy posiadają niezbędne środki, ani nie są w stanie zaciągnąć kredytu w celu realizacji projektów. Z pomocą przychodzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), która organizuje programy, dzięki którym można szybko wdrożyć odpowiednią strategię, dokonać inwestycji, a […]
Rusza nowy konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 100 mln złotych zostanie przekazane na nowoczesne technologie w sektorze rolnym w ramach Szybkiej Ścieżki – Agrotech.
W wieku 6 lat u Oli stwierdzono skoliozę idiopatyczną, od tego czasu dziewczyna walczy ze schorzeniem wspierana przez wielu specjalistów. Obraz ostatniego zdjęcia RTG nie tylko pozbawił nadziei na zatrzymanie skoliozy, ale przyniósł też decyzję o skierowaniu na operację. Szansą dla Oli jest najnowsza dostępna opcja leczenia operacyjnego skolioz idiopatycznych – Vertebral Body Tethering. Operacja, którą […]