Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt

Premie dla rolników na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Zboża

24 września 2019

Nawet 250 tysięcy złotych premii może dostać rolnik na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Informację w tej sprawie ogłosił prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ogłoszenie dotyczy możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu “Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” w ramach poddziałania “Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w terminie od dnia 30.09.2019 r. do dnia 29.10.2019 r. – nabór na operacje związane z podejmowaniem działalności pozarolniczej (nie ASF).

 

Pomoc przyznawana jest w formie premii w wysokości:

1) 150 000 zł, jeżeli operacja przewiduje utworzenie co najmniej 1 miejsca pracy;

2) 200 000 zł, jeżeli operacja przewiduje utworzenie co najmniej 2 miejsc pracy;

3) 250 000 zł, jeżeli operacja przewiduje utworzenie co najmniej 3 miejsc pracy.

Pomoc przyznawana jest:

1) osobie fizycznej, która:

a) jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej,

b) ma ukończone 18 lat w dniu składnia wniosku o przyznanie pomocy,

c) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie jako rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, nieprzerwanie od co najmniej 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

2) beneficjentowi albo małżonkowi beneficjenta poddziałania “Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” objętego Ppogramem, o ile nie została ustanowiona rozdzielność majątkowa pomiędzy nimi.

Zainteresowany? Zadzwoń do naszego doradcy, pomoże Ci poprawnie przygotować wniosek i bez problemów przeprowadzi przez całą procedurę, telefon: 501 017 737 i 518 762 317.

Przeczytaj również

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

Zapisz się do naszego newslettera!