Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt

Rośnie potencjał firm z Wielkopolski

24 lipca 2019

Firma Mart-Kac Sp. z o.o. jest kolejną firmą z Wielkopolski, która pozyskała dotację z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w w działaniu 1.2 Wzmocnienie potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw.

Mart-Kac otrzyma  398 548,27 zł na  zakup aparatury badawczo-rozwojowej, na którą składała się portalowa współrzędnościowa maszyna pomiarowa CNC oraz projektor.

Współrzędnościowe maszyny pomiarowe umożliwiają pomiary przestrzenne skomplikowanych elementów. Wyposażone są w trzy systemy pomiarowe do pomiaru w trzech osiach współrzędnych XYZ oraz sondę do lokalizacji położenia powierzchni elementu. Najczęściej dzięki napędom i komputerowi ze specjalnym oprogramowaniem umożliwiają pomiary w trybie automatycznym zwanym CNC. Pomiary te charakteryzują się bardzo dużą dokładnością i obiektywnością. Jedną z zalet tej techniki pomiarowej jest wykonywanie pomiarów różnych przedmiotów o skomplikowanych kształtach, których nie można zmierzyć za pomocą podstawowych przyrządów warsztatowych (suwmiarek, czujników, mikroskopów, długościomierzy).

Skuteczne rozliczenie, w czym pomogliśmy naszemu klientowi i o czym z satysfakcją informujemy, było łatwiejsze, niż opis portalowej współrzędnościowej maszyny pomiarowej CNC. 🙂

Przeczytaj również

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

Zapisz się do naszego newslettera!