Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt

Ruszają “Badania na rynek”.

27 marca 2020

Startują właśnie 3 nabory w ramach konkursu Badania na rynek. Do rozdania jest aż 750 mln zł i mogą się o nie ubiegać również przedsiębiorstwa z województwa mazowieckiego, na które przeznaczono 70 mln zł z tej puli. Za dotacje z tej alokacji MŚP mogą wdrożyć wyniki swoich prac B+R.

„Badania na rynek – konkurs ogólny”„Badania na rynek – miasta średnie” oraz „Badania na rynek – Dostępność Plus”  to trzy rodzaje naborów, w ramach których można ubiegać się o dofinansowanie. Wszystkie trzy oferują możliwość wprowadzenia na rynek nowych (lub znacząco ulepszonych) produktów oraz innowacyjnych procesów technologicznych. Dobra i usługi muszą być wynikiem przeprowadzonych lub zakupionych prac badawczo-rozwojowych.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wyselekcjonowała podmioty, które mogą wziąć udział w tym konkursie. Mianowicie, dopuszczono do naboru mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie Polski i zakończyły przynajmniej jeden pełny rok obrotowy. Dodatkowo, w ciągu trzech lat minimalny próg przychodów w jednym zamkniętym roku obrotowym mikro- i małych firm wyniósł 600 tys. zł,a 1 mln zł dla średnich.

Konkurs oferuje dotację na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji, zakup nieruchomości, roboty budowlane czy budowę nowej linii produkcyjnej oraz hal. Co więcej, możliwe jest pokrycie kosztów związanych z nabyciem wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej.

Na wszystkie te elementy przedsiębiorcy mogą otrzymać aż do 80% dofinansowania. Również w przypadku naboru “Dostępność Plus”, który skupia się na wprowadzeniu do sprzedaży produktów, które istotnie przyczyniają się do zwiększenia ich dostępności dla osób z ograniczeniami funkcjonalnymi. Rozwijając swoją firmę warto pamiętać o osobach, które potrzebują pewnych udogodnień do funkcjonowania we współczesnym świecie.

Przeczytaj również

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

Zapisz się do naszego newslettera!