Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Robogranty

  Robogranty są bezzwrotnymi instrumentami finansowymi, które wspierają proces robotyzacji przedsiębiorstw. Tego rodzaju dofinansowanie przeznaczone jest dla firm produkcyjnych. W ramach dotacji można uzyskać nawet 1 milion złotych na zakup sprzętu i programowania związanego z robotyzacją zakładu, co może znacząco wpłynąć na wzrost wydajności i konkurencyjności przedsiębiorstwa. Wsparcie przy uzyskaniu tego dofinansowania oferuje nasza firma Eurolider.

  Dlaczego warto starać się o robogranty?

  Robogranty są doskonałym rozwiązaniem dla sektora produkcyjnego, w którym funkcjonuje wiele firm wymagających wdrożenia innowacyjnych rozwiązań do automatyzacji procesów. Dofinansowanie tego typu może być udzielone na zakup robotów przemysłowych, a także urządzeń i maszyn o zróżnicowanym przeznaczeniu. Firmy przeznaczają te środki również na wyposażenie podnoszące ergonomię i bezpieczeństwo w odniesieniu do stanowisk pracy, systemy zdalnego diagnozowania, zarządzania, serwisowania czy monitorowania robotów przemysłowych, np. kamer i czujników, czy sprzęt do interakcji między człowiekiem a maszyną. Pozyskane dotacje pokrywają koszty nabycia prawnych i niematerialnych wartości, wymaganych do poprawnego uruchomienia robotów i innych środków trwałych. W ramach dofinansowania istnieje też możliwość nabycia usług szkoleniowych w zakresie robotyzacji.

  Zalety i korzyści

  Robotyzacja jest obecnie naturalnym kierunkiem rozwoju dla branży przemysłowej nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Jej poziom nieustannie wzrasta, co wynika ze zwiększenia zapotrzebowania rynkowego. Zastosowanie robotów zwiększa możliwości wykorzystywanych technologii produkcyjnych, podnosi efektywność pracy poprzez lepsze zużycie zasobów i wyższą ciągłość procesów, usprawnia powtarzalność parametrów jakościowych oraz odciąża pracowników z konieczności przeprowadzania powtarzalnych, czasochłonnych i niebezpiecznych zadań. Dofinansowanie udzielane jest w ramach dwóch pomocy – de minimis pokrywającej nawet 80% całościowej inwestycji oraz w formie regionalnego wsparcia inwestycyjnego, z wysokością dotacji zależną od miejsca realizacji projektu na podstawie mapy regionalnej. Dodatkowym uzupełnieniem takiej formy dofinansowania jest możliwość otrzymania ulgi na robotyzację i automatyzację produkcji, pozwalającą na uzyskanie specyficznych preferencji podatkowych. Opiera się ona na odliczeniu 50% kosztów kwalifikowanych powiązanych z inwestycją w robotyzację od podstawy opodatkowania podatkiem PIT oraz CIT.

  Zastosowanie

  Polska jest jednym z najszybciej robotyzujących się państw członkowskich Unii Europejskiej. Według najnowszych raportów potencjał w tej dziedzinie szczególnie wykorzystują producenci z branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej, meblarskiej oraz tworzyw sztucznych. Uzyskane środki niwelują konieczność ręcznego przeprowadzania wielu czynności, takich jak szlifowanie, lakierowanie czy grawerowanie. Istotna dla tych branż jest też możliwość wyeliminowania problemów z brakami kadrowymi, wynikających z niedostępności wykwalifikowanych pracowników. Inwestycja w robotyzację ogranicza przestoje w procesie produkcji, a jednocześnie podnosi jakość, precyzję i powtarzalność pracy. Nie bez znaczenia pozostaje poprawa bezpieczeństwa i ergonomii pracowników, zwiększenie produktywności i konkurencyjności firmy oraz wzrost liczby zamówień.

  Jak otrzymać robogrant na robotyzację firmy produkcyjnej?

  Robogrant stanowi odpowiedź dla przedsiębiorców, którzy muszą finansować inwestycje związane z robotyzacją z własnych środków. Wysokie koszty zakupu robotów sprawiają, że realizacja takich projektów jest bardzo trudna dla małych i średnich firm. Z tego powodu przedsiębiorcy starają się o pozyskanie wsparcia na inwestycję dla robotyzacji, a także cyfryzacji i automatyzacji swoich zakładów. Pomoc w tym zakresie mogą zapewnić specjaliści naszej firmy Eurolider. Zajmujemy się zarówno wsparciem przy kompletowaniu dokumentów, jak i monitorowaniu realizacji umów czy dokonywaniu rozliczeń. Działamy jako zespół profesjonalnych konsultantów i posiadamy ogromne doświadczenie, które zdobyliśmy podczas świadczenia usług doradczych w Polsce i poza granicami kraju.

  Nasza oferta

  Kwalifikacje naszych pracowników są bardzo wszechstronne, co przekłada się na zróżnicowaną ofertę. Działamy skutecznie i profesjonalnie, dbając o indywidualne podejście do klientów. Z naszych usług korzystają zarówno przedsiębiorstwa, jak i organizacje pozarządowe. Współpracujemy z licznymi instytutami badawczymi i uczelniami, dzięki czemu posiadamy rozbudowaną sieć kontaktową i możemy kompleksowo wspierać firmy w realizacji projektów badawczo-rozwojowych, wdrażaniu wyników badań, zdobywaniu patentów oraz innych działaniach ułatwiających zdobycie dofinansowania na robotyzację. Oferujemy też finansową obsługę inwestycji z udziałem doradców finansowych i banków. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!