Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt

Konkurs 1.2.2 Współpraca biznesu z nauką

Projekty w konkursie polegać maja na zakupie usług B+R oraz wykorzystaniu w przedsiębiorstwach wyników badań/ rozwiązań technologicznych wypracowanych z naukowcami lub podmiotami oferującymi usługi naukowe i badawczo-rozwojowe.

Dofinansowanie można otrzymać w ramach trzech schematów współpracy z podmiotem oferujących usługi naukowe i badawczo-rozwojowe:

Schemat A: „Bon na nawiązanie współpracy” – instrument polegający na finansowaniu dotacyjnym projektów mających na celu zakup usług B+R oraz usług doradczych związanych z B+R, w tym: wykonanie badań, wsparcie rozwoju technologii lub produktu na wstępnym etapie jego opracowywania, przygotowanie do komercjalizacji wyników prac B+R.

Schemat B: „Bon na rozwój współpracy poprzez projekty B+R” – dotacje przeznaczone na rozwój nowych lub udoskonalenie obecnie oferowanych i wykorzystywanych produktów/ usług/ technologii, przygotowanie do uzyskania akredytacji i certyfikacji.

Schemat C: „Kontrakt B+R” – dofinansowanie dużych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych do etapu pierwszej produkcji włącznie. Wsparcie nie obejmuje produkcji masowej ani działalności handlowej. Zakłada się, że dofinansowanie uzyskać będą mogły przedsięwzięcia obejmujące pierwszą produkcję poprzedzoną wcześniejszymi etapami.

Kto może składać wnioski?

Schemat A i B: przedsiębiorstwa z sektora MŚP;
Schemat C: przedsiębiorstwa z sektora MŚP oraz przedsiębiorstwa duże;
Schemat A, B i C: konsorcja: przedsiębiorstw, IOB, podmiotów sektora naukowo badawczego, uczelni, przy czym liderem konsorcjum musi być przedsiębiorstwo.

Kiedy można składać wnioski?

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

Zapisz się do naszego newslettera!