Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt

Konkurs “Budowa/modernizacja miejskich systemów ciepłowniczych”

Dofinansowanie w ramach tego naboru mogą otrzymać projekty, które przyczynią się do poprawy efektywności energetycznej miejskich systemów ciepłowniczych oraz ograniczenia tzw. „niskiej emisji”.

Konkurs jest związany z programem “Energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dotacje przewidziane są dla tych przedsiębiorców, którzy za cel zakładają sobie wsparcie modernizacji miejskich systemów ciepłowniczych, w tym, w stosownych przypadkach, wymianę źródeł energii. Warunkiem przeprowadzenia takich procesów innowacji jest, aby zastąpienie i/lub odnowienie istniejącej zdolności produkcyjnej energii przez nowe jednostki produkcyjne oparte było na energii odnawialnej i/lub gazie ziemnym i prowadziło do zmniejszenia zużycia stałych paliw kopalnych.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Projekty z zakresu modernizacji i/lub budowy źródeł ciepła w ramach miejskich systemów ciepłowniczych, w szczególności obejmujące prace polegające na:

Kto może otrzymać dotację?

Co więcej, projekty złożone w partnerstwie z podmiotem z Państw-Darczyńców  (Norwegia, Islandia, Liechtenstein) otrzymają dodatkowe punkty, zgodnie z kryteriami merytorycznymi.

Kiedy można składać wnioski?

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

Zapisz się do naszego newslettera!