Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Bezzwrotne dofinansowanie dla firm

  Bezzwrotne dofinansowania dla firm

  12 lutego 2023

  Bezzwrotne dofinansowanie dla firm to atrakcyjna forma wsparcia dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoją działalność w różnych aspektach. Na pozyskanie środków w taki sposób pozwalają dotacje unijne przeznaczane na przykład na wprowadzanie innowacji, modernizację wyposażenia czy zakup sprzętu. Dofinansowania z Unii Europejskiej przyznawane są w ramach różnych inicjatyw krajowych i regionalnych. Dla firm jedną z największych zalet pozostaje fakt, że fundusze pozostają w znacznej mierze bezzwrotne.

  Spis treści:
  Jak je pozyskać?
  Główne formalności
  Ocena wniosku o dotację
  Dlaczego to dobre rozwiązanie?
  Zróżnicowane źródła dotacji
  Specjalistyczna pomoc

  Jak pozyskać bezzwrotne dofinansowanie dla firm?

  Bezzwrotne dofinansowanie dla firm jest przeznaczone dla przedsiębiorców prowadzących działalność o różnej skali, w tym średniej, małej oraz mikro. Wsparcie przy pozyskaniu funduszy świadczy nasz zespół specjalistów – Eurolider, udzielając kompleksowej pomocy również pod kątem doradztwa inwestycyjnego. Dotacje te mogą pokryć nawet 70 proc. wszystkich wydatków ponoszonych w ramach realizowanego projektu, a na ich wysokość wpływa głównie obszar i zakres planowanej inwestycji czy wielkość samego przedsiębiorstwa. Bezzwrotne dofinansowanie jest doskonałym sposobem na podniesienie zasięgów rynkowych, co odbywa się poprzez wzrost jakości produktów i usług oraz wzbogacenie oferty.

  Główne formalności

  Aby otrzymać bezzwrotną dotację, należy przede wszystkim opracować specjalny wniosek oraz złożyć go razem z odpowiednimi załącznikami. W dokumentacji powinien znaleźć się opis prowadzonej firmy, włącznie z informacjami dotyczącymi sytuacji finansowej, wpisami z CEIDG i KRS, dokumentacją ewidencyjną czy danymi na temat wcześniejszych form dofinansowania. Niezbędne jest też przygotowanie uzasadnienia dla projektu zawierającego przyznane uprawnienia, dokumentacje techniczne, mapy czy szkice lokalizacyjne. Kolejny etap opiera się na opracowaniu odpowiedniego harmonogramu działań. Wniosek przygotowany w takiej formie podlega ocenie i weryfikacji, w ramach której sprawdzane są wszystkie zgodności logistyczne i merytoryczne.

  Ocena wniosku o dotację

  Warunkiem korzystnego rozpatrzenia wniosku o bezzwrotną dotację z Unii Europejskiej jest jego poprawne opracowanie, a także dostarczenie wymaganych dokumentów. Wszystkie etapy projektu muszą być starannie i szczegółowo zaplanowane, zwłaszcza w przypadku firm pierwszy raz pozyskującej fundusze unijne. Wsparcie w tym zakresie oferują nasi specjaliści, którzy mogą pomóc w kompletowaniu załączników oraz opracowywaniu wniosku. Na stronie Eurolider mogą Państwo sprawdzić nasze wybrane, dotychczas zrealizowane, projekty. Oferujemy profesjonalne podejście do analizy potrzeb i określamy najkorzystniejsze kierunki rozwoju, biorąc pod uwagę plany inwestycyjne firmy oraz aktualne trendy i nisze.

  Dofinansowania unijne

  Dlaczego bezzwrotne dofinansowania to dobre rozwiązanie dla małych i jednoosobowych firm?

  Bezzwrotne dofinansowania to rozwiązanie szczególnie korzystne dla małych firm oraz firm jednoosobowych. Przedsiębiorcy prowadzący takie działalności mogą dzięki dotacjom pozyskać środki na zakup urządzeń i maszyn, środków trwałych, nieruchomości czy materiałów, a nawet różnego rodzaju licencji, patentów czy wartości prawnych. Za pomocą funduszy unijnych finansowane są też kampanie promocyjne, leasing, dzierżawa i najem. Środki te pozwalają również na pokrycie ogólnych wydatków ponoszonych przez małe firmy. Na naszej stronie mogą Państwo śledzić różne aktualności branżowe, które są bardzo pomocne w ocenie przydatności bezzwrotnych dotacji.

  Zróżnicowane źródła dotacji

  Nasi specjaliści zapewniają kompleksowe wsparcie pod kątem analizy potrzeb firm ubiegających się o bezzwrotne dotacje. Dofinansowanie w takiej formie może być udzielane z różnych źródeł w ramach krajowych i regionalnych projektów POIR, POIŚ, RPO oraz grantów zagranicznych. Dobór odpowiednich partnerów ma kluczowe znaczenie, dlatego zawsze korzystamy z naszej nieustannie rozwijanej sieci kontaktów. W Eurolider sprawnie łączymy działalność biznesową z obszarami naukowymi, dlatego na bieżąco współpracujemy z wieloma podmiotami akademickimi czy uniwersyteckimi. Nasi konsultanci oferują pomoc nie tylko firmom, ale też organizacjom pozarządowym. Z aktualnie przyznawanymi dotacjami mogą Państwo się zapoznać na naszej stronie.

  Specjalistyczna pomoc

  Spotkania robocze z klientem organizowane przez naszą firmę pozwalają nam szczegółowo omówić każdy projekt i jego koncepcję, a także opracować jak najlepszą dokumentację konkursową. Przy wszystkich dotacjach udzielanych bezzwrotnie staramy się położyć nacisk na najważniejsze atuty danego przedsięwzięcia, zwiększając tym samym szanse otrzymania pozytywnej oceny. Zajmujemy się przygotowywaniem umów o dofinansowania, a także prowadzimy regularny monitoring planów inwestycyjnych, marketingowych i badawczych w Polsce i nie tylko. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami i skorzystania z oferty.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!