Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Dofinansowania na rozwój firmy

  Dofinansowanie na rozwój firmy

  7 kwietnia 2022

  Dofinansowania na rozwój firmy są udzielane ze środków unijnych w różnych obszarach działalności. Może to dotyczyć działań innowacyjnych, zwiększania potencjału produkcyjnego czy wkraczania na rynki zagraniczne. Wiele zależy od dobrego sformułowania dokumentacji i zgłoszenia się do odpowiednich konkursów. Z perspektywy wielu przedsiębiorców proces może się wydawać trudny. Warto wówczas skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy.

  Spis treści:
  Jak można się o to ubiegać?
  Komu jest to potrzebne?
  Co robić?
  Zdecyduj się na fachowe wsparcie
  Na co mogą być takie środki?
  Jakich obszarów działalności dotyczą?

  Jak uzyskać dofinansowanie unijne na rozwój firmy?

  Zastanawiasz się, jak uzyskać dofinansowanie unijne na rozwój swojej firmy? Dotacje przydają się wielu przedsiębiorstwom, które chcą zwiększać skalę działalności. Aby uzyskać wsparcie finansowe z Unii Europejskiej, należy przejść kilkuetapowy proces. Warto skorzystać przy tym ze wsparcia firmy specjalizującej się w pozyskiwaniu funduszy, takiej jak Eurolider. Pomagamy we wszystkich formalnościach wchodzących w ramy konkursu i zwiększamy szanse na powodzenie takiego przedsięwzięcia.

  Dla kogo jest to potrzebne?

  Trudno jednoznacznie określić, jakie przedsiębiorstwa powinny ubiegać się o dofinansowanie, gdyż z takiego wsparcia korzystają różnej wielkości firmy. Mogą to być mikroprzedsiębiorcy, ale i przedstawiciele sektora małych oraz średnich przedsiębiorstw. Kluczowe jest to, aby firma wiedziała, w jaki sposób chce rozwijać swój biznes, ponieważ to podmioty z precyzyjnie określonym celem mają największe szanse na uzyskanie dotacji. Do wyboru są różne programy, pozwalające startować w konkursach ogólnokrajowych lub regionalnych.

  Jak otrzymać wsparcie?

  Warto zacząć od przeanalizowania swoich potrzeb, a następnie odnalezienia potencjalnych źródeł finansowania. Chcąc przystąpić do konkursu, należy przygotować konkretne projekty z pełną dokumentacją, która będzie opracowana w taki sposób, aby zwiększyć szanse na zaakceptowanie wniosku. Należy mieć jednak na uwadze to, że na tym nie kończy się jeszcze ten proces, gdyż trzeba go sfinalizować podpisaniem stosownej umowy, a następnie wywiązywać się z realizacji projektu z uwzględnieniem wszystkich ustalonych zasad.

  Firma w biurowcu

  Skorzystaj z pomocy

  Procedura dofinansowania może się wydawać skomplikowana. Część podmiotów zastanawia się, w jakich konkursach wystartować, nie zawsze wybierając te optymalne lub popełniając błędy dokumentach, co sprawia, że wnioski zostają rozpatrzone negatywnie. Częstym błędem są też próby szukania źródeł finansowania, a dopiero potem obmyślanie na ich podstawie koncepcji biznesowych. Eurolider pomaga w każdym z etapów, rozpoczynając od analizy potrzeb i zaproponowania konkretnych ścieżek finansowania, po pomoc w poszukiwaniu partnerów, opracowaniu dokumentacji i przygotowaniu samej umowy. Zachęcamy do skorzystania z naszego wsparcia, ponieważ znacząco zwiększysz wtedy swoje szanse na uzyskanie unijnych środków finansowych.

  Czego może dotyczyć dofinansowanie z Unii Europejskiej na rozwój firmy?

  Dofinansowanie z Unii Europejskiej na rozwój firmy kojarzy się wielu osobom z innowacyjnymi projektami i rzeczywiście może dotyczyć nowatorskich produktów czy badań. Zdecydowanie nie są to jednak jedyne obszary, w których udzielane są dotacje. Mogą one nawiązywać do unowocześniania infrastruktury przedsiębiorstwa, działań zmierzających ku ochronie środowiska naturalnego, a nawet ekspansji na nowe rynki.

  Jakie obszary działalności mogą być dofinansowane?

  W ramach poszczególnych programów odbywają się konkursy, które mogą dotyczyć różnych sfer biznesu. Wsparcie z UE można uzyskać z myślą o innowacjach, które przybierają różną formę. Mogą one dotyczyć udoskonalenia produkcji, zmian technologicznych, nowych i przełomowych produktów, ale również nowatorskich praktyk biznesowych. Dotację można uzyskać również na same badania. Należy mieć jednak na uwadze, że dofinansowanie nie zawsze dotyczy czegoś innowacyjnego. W ramach poszczególnych programów wspierane są takie obszary jak np. zwiększanie mocy produkcyjnych, informatyzacja czy działania proekologiczne. Środki z UE mogą też posłużyć do ekspansji zagranicznej, choćby z myślą o dostosowaniu oferowanych produktów do potrzeb klienta zagranicznego czy umożliwieniu udziału w międzynarodowych targach. Posiadając dobry model biznesowy do internacjonalizacji i składając wniosek w ramach właściwego programu, można uzyskać finansowanie unijne nawet w zakresie takiego rozwoju.

  Dotacje na rozwój firmy pochodzące z Unii Europejskiej dają możliwość poszerzania działalności wielu przedsiębiorcom, którzy nie mają odpowiedniego zaplecza finansowego. Wsparcie finansowe może dotyczyć innowacji oraz wielu innych sfer, które prowadzą do poprawienia notowań danego podmiotu. Przy ubieganiu się o takie środki warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, która zwiększy szanse na powodzenie projektu. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!