Aktualności
Nowa energia dla biznesu
Nowa energia dla biznesu
Pomoc w uzyskiwaniu dotacji jest bardzo istotna dla przedsiębiorców, którzy chcą zostać beneficjentami funduszy unijnych. Pozyskiwanie środków na konkretne potrzeby odbywa się bowiem w oparciu o ściśle określone zasady. Na największe wsparcie mogą liczyć średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwa, dla których przewidziane zostały bardzo zróżnicowane dotacje. Pomoc na każdym etapie ubiegania się o środki z UE na realizację celów rozwojowych oferuje nasza firma Eurolider.
Spis treści:
Jak wygląda proces?
Dofinansowanie w ramach wielu programów
Terminy i składanie wniosków
Jak otrzymać kompetentną pomoc?
Analiza potrzeb i identyfikacja źródeł dofinansowania
Poszukiwanie partnerów i przygotowanie dokumentacji
Pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych rozpoczyna się od określenia celu, na który przeznaczone ma być dofinansowanie. Podstawę stanowi przygotowanie biznesplanu działalności gospodarczej, uwzględniającego wybrany pomysł oraz jego prawidłowe uzasadnienie. Nie bez znaczenia pozostaje wyszczególnienie skutków, jakie może przynieść dana inwestycja. Ważny jest również zakres czasowy oraz przestrzenny projektu, a tym samym forma jego realizacji na terenie całego kraju, wybranego województwa, gminy czy powiatu.
Dotacje z UE można uzyskać w ramach różnych programów operacyjnych. Rodzaj dofinansowania powinien odpowiadać potrzebom prowadzonej działalności, w których określeniu również możemy zapewnić wsparcie. Program musi być dopasowany w taki sposób, aby wyznaczone w jego ramach operacje pozwalały na osiągnięcie zamierzonych celów. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania możemy wspólnie ustalić potencjalnie najkorzystniejszy program oraz określić zakres działań niezbędnych do uzyskania dofinansowania unijnego.
Ważnym etapem jest odnalezienie instytucji, która zorganizuje konkurs w ramach wybranych działań. Jesteśmy w stanie zapewnić pomoc przy określeniu terminów naboru wniosków, a także miejsca ich złożenia. Sporządzamy też dokumentację programu, stanowiącą podstawę do właściwego przygotowania aplikacji konkursowej. Złożenie wniosków wymaga wypełnienia formularza, udostępnianego na stronie programu operacyjnego. W przypadku pierwszego dofinansowania możemy zapewnić wsparcie przy jego wypełnianiu. Formularz musi być przygotowany w wersji papierowej i elektronicznej, a także zawierać odpowiednie załączniki – biznesplan, harmonogram realizacji, analizę finansową czy studium wykonalności. Dokumenty te podlegają następnie ocenie formalnej i merytorycznej, a więc sprawdzana jest treść projektu, jego zgodność z wymaganiami oraz wykonalność. Standardowy czas oceny wniosku to maksymalnie 3 miesiące.
Pomoc w uzyskaniu dotacji możesz otrzymać od naszej firmy, która gwarantuje profesjonalne wsparcie przy staraniach o fundusze ze środków europejskich. Oferujemy wsparcie zarówno przy wypełnianiu wniosków, jak i monitorowaniu realizacji umów oraz rozliczaniu projektu. Uzyskanie dotacji z UE wymaga podpisania umowy z instytucją, która zajmuje się ich przekazaniem. Dokument ten zawiera wykaz obowiązków i uprawnień, a także budżet i plan realizacji projektu ze szczegółami dotyczącymi rozliczenia. Sama dotacja wypłacana jest jako refundacja, której uzyskanie wymaga złożenia wniosku o wypłatę z fakturami potwierdzającymi poniesienie kosztów. Aby zyskać pewność przyznania środków, trzeba spełnić wszystkie obowiązki określone w umowie.
Pierwszym etapem udzielania wsparcia jest dokładna analiza Twoich potrzeb. Starannie zapoznajemy się z każdą firmą potrzebującą dotacji, weryfikujemy jej plany inwestycyjne i wspólnie ustalamy najlepsze kierunki rozwojowe, nisze gospodarcze czy trendy rynkowe. Kolejnym krokiem jest identyfikacja samych źródeł dofinansowania. W oparciu o zebrane wcześniej informacje przedstawiamy konkretne rozwiązania dla danego przedsięwzięcia. Uwzględniamy przy tym konkursy krajowe POIR i POIŚ, regionalne RPO czy międzynarodowe w postaci Grantów Norweskich i Wyszehradzkich.
Nasza firma oferuje wsparcie również na etapie poszukiwania partnerów do danego projektu. W tym celu wykorzystujemy rozbudowaną sieć kontaktów, włącznie z partnerami zagranicznymi oraz dostępnymi możliwościami finansowania zewnętrznego. Staramy się skupiać nie tylko na biznesie, ale również dziedzinach naukowych. Z tego względu współpracujemy z politechnikami, uniwersytetami czy akademiami. Na etapie spotkań roboczych dopracowujemy z klientem koncepcję całego przedsięwzięcia, a następnie tworzymy kompletną dokumentację konkursową. Zalety każdego projektu uwypuklamy w taki sposób, aby zyskał on jak najwyższą ocenę. Nasi klienci mogą też liczyć na wsparcie przy samym przygotowaniu umowy o dofinansowanie, kompletując wszystkie elementy niezbędne do jej podpisania. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 stanowi kontynuację dwóch poprzednich programów Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 oraz Inteligentny Rozwój 2014-2020. Program stawia na wsparcie firm poprzez rozwój infrastruktury B+R, wdrażanie innowacji, cyfryzacji, internacjonalizacji czy zazielenianie przedsiębiorstw.
Fundusze europejskie pozwalają przedsiębiorcom na pozyskanie środków, które mogą następnie przeznaczyć na rozwój różnych obszarów działalności. Zasady przyznawania dotacji są ściśle określone, dlatego potencjalni beneficjenci muszą się do nich stosować. Na uzyskanie wsparcia największe szanse mają firmy małe, średnie oraz mikro, którym proponowane są różne interesujące programy. Przy pozyskiwaniu dofinansowania warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy […]
Horyzont Europa jest następcą programu Horyzont 2020 o uaktualnione obszary działań, wynikające ze zmieniających się uwarunkowań społecznych, gospodarczych czy ekologicznych.
Dofinansowanie z Unii Europejskiej pozwala firmom na realizację wielu celów rozwojowych. Na uzyskanie środków mają szanse przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność na obszarze UE i spełniają odpowiednie wymagania. Wsparcie finansowe w takiej formie jest zwykle przyznawane w następstwie określonego ogłoszenia publicznego, stanowiącego swego rodzaju zaproszenie do złożenia wniosku. Poza ustaleniem celu finansowania proces ten wymaga spełnienia […]
31 stycznia 2023 roku startują nabory wniosków dla Działania B+R. Projekty, będące przedmiotem konkursu, realizowane będą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Działania 1.2 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw, typ projektów: Tworzenie lub rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego.
Złożenie wniosku o dofinansowanie projektu będzie możliwe już od dnia 31 stycznia 2023 r. w ramach RPO Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020: Działania 1.2 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw – Typ projektów: Projekty badawczo-rozwojowe (dla beneficjentów posiadających doświadczenie w prowadzeniu prac B+R).
29,6 mln zł dla sektora mazowieckich firm w ramach Działania 3.3. Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług Już 2 stycznia 2023 roku startuje konkurs o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 na rozwój innowacyjnych produktów i usług. Dla kogo Innowacje w MŚP? Podmiotami uprawnionymi do […]
Pozyskiwanie funduszy unijnych dla firm pozwala im na zdobycie dotacji, które są przydzielane w oparciu o ścisłe kryteria. Obecnie na zdobycie dofinansowania największe szanse mają podmioty średnie, małe oraz mikro. Aby otrzymać status beneficjenta funduszy z Unii Europejskiej, należ przede wszystkim wypełnić odpowiedni wniosek oraz złożyć go razem z wymaganą dokumentacją. W procesie tym bardzo […]
Dotacje z Unii Europejskiej to forma finansowania, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy planujący rozwój działalności w określonych dziedzinach. W ramach konkretnych programów przydzielane są środki na wiele różnych potrzeb, w tym inwestycje w rozbudowę infrastruktury firmowej, zakup potrzebnego sprzętu czy przeprowadzenie odpowiednich innowacji pod względem technologicznym. Dofinansowania z Unii Europejskiej są przyznawane na podstawie konkursów […]