Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Dofinansowanie w ramach Przemysł 4.0

  Dofinansowanie w ramach Przemysł 4.0

  9 października 2023

  Dofinansowanie w ramach Przemysł 4.0 jest udzielane z myślą o zapewnieniu kompleksowego wsparcia małym i średnim przedsiębiorstwom, które dążą do spełnienia wymagań procesu transformacji w tym kierunku. Koncepcja ta polega na nowoczesnym podejściu do produkcji opartej o zastosowanie technologii cyfrowych, automatyki, robotyki czy systemów inteligentnych. Głównym celem finansowania jest optymalizacja procesów i tworzenie innowacyjnych zakładów czy fabryk.

  Spis treści:
  Czego dotyczy?
  Główne cele programu
  Szanse dla przedsiębiorstw
  Jak otrzymać dotacje?
  Pozyskanie dotacji
  Nasza oferta

  Czego dotyczy dofinansowanie w ramach Przemysł 4.0?

  Dofinansowanie w ramach Przemysł 4.0 jest związane z inicjatywą „Automatyzacja i robotyzacja w MŚP”, czyli jednym z elementów programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej na lata 2021-2027. Pomoc w pozyskaniu takiego wsparcia oferuje Państwu nasza firma Eurolider. Nabór wniosków został ogłoszony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w dniu 2 sierpnia 2023 roku, a ich składanie będzie możliwe do 25 października 2023 roku. Na przedsiębiorców czeka aż 100 mln złotych.

  Główne cele programu

  Koncepcja Przemysł 4.0 została opracowana z myślą o podniesieniu konkurencyjności, elastyczności i efektywności podmiotów gospodarczych, które muszą szybko dostosowywać się do nowych wymagań klientów i zmiennych warunków rynkowych. Inicjatywa „Automatyzacja i robotyzacja w MŚP” jest skierowana do przedsiębiorstw średnich, małych oraz mikro prowadzących działalność w Polsce Wschodniej – w tym województwie lubuskim, podlaskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim i mazowieckim – z wyłączeniem stołecznego regionu warszawskiego. Dofinansowanie będzie można uzyskać na opracowanie mapy drogowej transformacji przemysłowej, opracowanie audytu technologicznego, diagnostykę cyfrowej dojrzałości firmy czy wprowadzenie robotyzacji i automatyzacji procesów. Celem programu jest przede wszystkim wdrożenie innowacji w procesach produkcyjnych przedsiębiorstw.

  Szanse dla przedsiębiorstw

  W naborze na dofinansowanie projektów przeznaczono 100 mln zł, z czego przedsiębiorcy mogą się ubiegać o środki w wysokości nawet do 3 mln zł. Program stanowi ogromną szansę dla przedsiębiorstw, którym zależy na uzyskaniu wsparcia w procesie transformacji i spełnienia wytycznych Przemysłu 4.0. Innowacyjne technologie i rozwiązania mogą zwiększyć nie tylko efektywność pracy, ale też bezpieczeństwo i jakość produktów poprzez wsparcie różnych inicjatyw. Wnioski o dotacje można składać wyłącznie za pośrednictwem systemu LSI. Dotacje nie są przeznaczone dla podmiotów niezwiązanych z wyznaczonymi technologiami, a także przedsiębiorstw nieprowadzących działalności produkcyjnej. Ze środków nie skorzystają też firmy, które w ciągu ostatnich 3 lat nie osiągnęły przychodu ze sprzedaży w kwocie przekraczającej 2 mln zł.

  Pieniądze Euro

  Jak otrzymać dofinansowanie w ramach Przemysł 4.0?

  Dofinansowanie w ramach Przemysł 4.0 dotyczy konkretnych działań na rynku, dlatego przystąpienie do programu wymaga spełnienia szeregu wytycznych. Środki pozyskiwane są z Unii Europejskiej, przez co podlegają konkretnym obowiązkom i prawom chociażby w zakresie rozliczania w określonym czasie. Specjaliści naszej firmy Eurolider mogą pomóc Państwu przy wypełnianiu wniosków, a także kompletowaniu niezbędnej dokumentacji. Zapewniamy też wsparcie na etapie weryfikacji, udzielając przy tym wszelkich informacji na temat obsługi dotacji.

  Pozyskanie dotacji

  Poziom dotacji w ramach programów powiązanych z koncepcją Przemysł 4.0 zależy od wielu różnych czynników. Znaczenie ma zarówno stopień rozwoju i zakres działalności przedsiębiorstwa, jak i jego zapotrzebowanie na dotacje. W ciągu tego samego roku podmioty mogą starać się o dodatkowe fundusze, które są przyznawane w ramach specjalnie organizowanych konkursów. W takim przypadku nie można jednak pozyskać dotacji dla całego projektu, ponieważ maksymalne wartości sięgają kilkadziesiąt procent całej inwestycji. Proces pozyskiwania dotacji jest bardzo skomplikowany, dlatego warto skorzystać z naszego wsparcia. Jesteśmy w stanie szybko ocenić możliwość zdobycia środków oraz opłacalność inwestycji, a także zająć się w Państwa imieniu różnymi formalnościami prawnymi.

  Nasza oferta

  W Eurolider zapewniamy Państwu wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów, którzy zajmują się różnymi rodzajami dofinansowań i dotacji na cele rozwojowe, inwestycyjne, badawcze i marketingowe. Działamy jako zespół doradców i konsultantów o wszechstronnych kwalifikacjach, a przy tym wyróżniamy się indywidualnym podejściem do różnych potrzeb naszych klientów. Współpracujemy zarówno z przedsiębiorstwami, jak i organizacjami pozarządowymi. Posiadamy też rozległą sieć kontaktów z instytucjami badawczymi i uczelniami, co znacząco zwiększa szansę zapewnienia efektywnego wparcia w realizacji projektów, pozyskiwaniu wyników badań czy zdobywaniu patentów. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, a także zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą Eurolider.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!