Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Konsultanci pozyskujący dotacje – dlaczego warto ich zatrudnić?

  29 września 2023

  W aktualnym otoczeniu biznesowym, w którym rozwój i zdobywanie przewagi konkurencyjnej  są niezwykle ważne, to właśnie pozyskanie funduszy europejskich może okazać się kluczowy element sukcesu Twojej firmy. Jednak proces aplikowania o dotacje unijne jest dość skomplikowany i niełatwy. Wymaga również aktualnej i specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Dlatego małe i średnie firmy coraz częściej  decydują się zatrudnić zewnętrznych konsultantów pozyskujących dotacje na określone projekty. Poniżej wyjaśniamy dlaczego korzystniej jest zlecić to zadanie firmie zewnętrznej niż zatrudnić pracownika na stałe. Poznasz również koszt przygotowania wniosku.

  Konkursy na pozyskanie funduszy europejskich rządzą się specyficznymi prawami. Opierają się one na zasadzie konkurencyjności. Finasowanie otrzymują tylko najlepsze projekty spełniające określone kryteria, a liczba dostępnych dotacji jest ograniczona. W każdym naborze instytucja pośrednicząca ma określony budżet na wsparcia określonej liczby projektów ? niestety środków nie wystarczy dla każdego. Dodatkowo w jednym konkursie Twoja firma może złożyć tylko jeden wniosek. Jak sam widzisz nie warto zmarnować tej jedynej szansy.
  Właśnie z tych powodów warto zlecić zadanie pozyskania dotacji europejskich profesjonalistom, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w różnorodnych projektach związanych z przemysłem, nowymi technologiami, badaniami i rozwojem oraz efektywnością energetyczną.
  Powierzenie przygotowania wniosku project manager?owi z Eurolider znacząco zwiększa szansę Twojej firmy na zdobycie dotacji. Pamiętaj, że pozyskanie dotacji zaczyna się od bezpłatnej konsultacji na którą już dzisiaj zapraszamy. Zadzwoń i porozmawiajmy o tym, jak rozwinąć Twoja firmę.

  Przedsiębiorco nie zmarnuj szansy na sukces

  Na pewno intuicyjnie domyślasz się, że skorzystanie z zewnętrznych usług konsultingowych ? w kwestii pozyskania dotacji ? jest bardziej opłacalne niż zatrudnienie własnego pracownika o takich kompetencjach. Racja ? tak właśnie w rzeczywistości jest. Nowy pracownik, to konieczność wysokich comiesięcznych wydatków ? wynagrodzenie i ZUS, dodatkowo pojawiają się koszty związane z wyposażeniem nowego stanowiska pracy. Z pobieżnych obliczeń wynika, że zatrudnienie osoby do pozyskiwania dotacji może okazać się sporym wydatkiem. Nie dość, że to kosztowna decyzja, to ryzyko nieotrzymania dotacji też jest wysokie. Pracownik firmy zazwyczaj nie ponosi żadnego ryzyka, a jego odpowiedzialność w przypadku niepowodzenia też stopniowo się rozmywa. Lista problemów firm, które same próbują pozyskać dofinasowanie na określony projekt jest dłuższa. Największym kłopotem jest oczywiście odrzucenie wniosku. Innym przykładem mogą być błędy w rozliczeniu projektu, skutkują one zazwyczaj karami finansowymi lub opóźnieniem w otrzymaniu środków. Wysoka skuteczność firmy konsultingowej ? Eurolider – zajmującej się pozyskaniem i rozliczeniem dotacji opiera się na długoletnim doświadczeniu, wiedzy i skoncentrowaniu na celu. Znaczenie ma również wynagrodzenie tylko w przypadku pełnego sukcesu, czyli otrzymania przez firmę dotacji.

  Zleć pozyskanie dotacji specjaliście z Eurolider

  Powierzając niełatwe zadania przygotowanie wniosku o dofinasowanie specjalistom z Eurolider  zyskujesz uwagę i doświadczenie wieloosobowego zespołu specjalistów. Oznacza to, że Twoja firma może korzystać z wiedzy i know-how całego zespołu ekspertów, co oczywiście zwiększa efektywność procesu aplikowania. Zlecając zadanie pozyskania funduszy europejskich na określony cel inwestycyjny zyskujesz także poczucie bezpieczeństwa, bowiem cały proces wiąże się z ryzykiem i odpowiedzialnością. Zatrudnienie zewnętrznych konsultantów oznacza, że to oni ponoszą ryzyko i biorą na siebie odpowiedzialność za proces pozyskiwania dotacji ukończony sukcesem. Wieloletnie doświadczenie naszych doradców, konsultantów i project manager?ów daje pewność, że wszystkie formalności będą przygotowane profesjonalnie i terminowo.
  Eurolider, to jedna z najskuteczniejszych firm specjalizujących się w pozyskiwaniu dotacji. Nasza  skuteczność wynosi około 90%, co jest imponującym wynikiem. Rocznie nasz zespół składa do instytucji pośredniczących około 400 wniosków o dotację.

  Koszt przygotowania wniosku o dotację

  Koszty związane z usługą są zróżnicowane i zależą od zakresu prac. Nasz zespół może przygotować wniosek oraz potrzebne dokumenty takie jak biznesplan, może skontaktować Twoją firmę ze środowiskiem naukowym w przypadku projektu badawczego oraz zaproponować ścieżkę pozyskania środków potrzebnych do wkładu własnego. Do obowiązków project manager?a może należeć również prawidłowe rozliczenie wniosku ? zakres usług zależy od Ciebie. Koszty przygotowania całego procesu zawsze stanowią niewielki procent w porównaniu z wysokością dotacji oraz zyskami związanymi z uruchomieniem projektu. Pamiętaj, że pozyskanie dotacji to inwestycja, która zawsze przynosi korzyści finansowe. Podsumowując koszt przygotowania wniosku może oscylować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych za przygotowanie pełnej dokumentacji aplikacyjnej wraz z rozliczeniem. Koszt całkowity uzależniony jest od liczby zadań powierzonych specjaliście oraz wysokości dotacji ? zazwyczaj jest to określony procent. Musisz również wiedzieć, że doradcy dotacyjni pracują na zasadzie success fee, czyli ich wynagrodzenie uzależnione jest od uzyskania dotacji. Oznacza to, że ich motywacja do osiągniecia powodzenia w projekcie dla Twojej firmy jest bardzo wysoka.

  Jeśli jesteś zainteresowana/ny pozyskiwaniem dotacji unijnych, zachęcamy do udziału w bezpłatnej konsultacji. Jesteśmy gotowi pomóc Twojej firmie w realizacji projektów i osiągnięciu nowych możliwości w biznesie. Z nami pozyskanie dotacji staje się prostsze i bardziej efektywne niż kiedykolwiek wcześniej.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!