Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Dotacje na badania

  Dotacje na badania

  7 września 2023

  Dotacje na badania to forma dofinansowania dla firm, które chcą rozwijać swoją działalność poprzez realizację projektów badawczo-rozwojowych. Środki z Unii Europejskiej mogą być bardzo przydatne na etapie opracowywania i wdrażania innowacyjnych produktów czy usług. Dofinansowania tego typu są bezzwrotne, jednak przedsiębiorcy muszą pamiętać o spełnieniu wszystkich warunków umowy oraz dopełnieniu niezbędnych formalności.

  Spis treści:
  Kto może je otrzymać?
  Cele projektu
  Zakres dofinansowania
  Jak skutecznie je pozyskać?
  Weryfikacja wniosku o dofinansowanie
  Kompleksowa obsługa

  Kto może otrzymać dotacje na badania i rozwój?

  Dotacje na badania i rozwój są przeznaczone zarówno dla samodzielnych przedsiębiorców, jak i podmiotów współpracujących z jednostkami naukowymi. Pomoc w pozyskaniu takiego dofinansowania oferuje Państwu nasza firma Eurolider. Na środki z UE mogą liczyć przedsiębiorstwa nie tylko planujące realizację prac badawczo-rozwojowych, ale też wdrożenie wyników osiągniętych dzięki prowadzonym czynnościom. Dofinansowania są bardzo pomocne w przypadku projektów wymagających weryfikacji pod kątem innowacyjności, możliwości użytkowych czy obszarów zastosowań.

  Cele projektu

  O dofinansowanie z Unii Europejskiej mogą się ubiegać firmy z wielu branż, jednak każda z nich musi opracować odpowiedni cel projektu. W przypadku dofinansowania na badania i rozwój, kluczowe znaczenie ma uwzględnienie w ramach prac innowacji produktowej lub procesowej. W praktyce oznacza to konieczność opracowania projektu, który obejmuje wprowadzenie na rynek nowych lub ulepszonych rozwiązań. Dotacje można uzyskać na różne działania, w tym badania przemysłowe, prace demonstracyjne i rozwojowe, wdrożenie i produkcję czy ochronę własności intelektualnej. Fundusze europejskie znacząco optymalizują wydatki związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa, takie jak chociażby koszty wynagrodzenia pracowników, realizacji badań, zakupu wyników badań z jednostek naukowych, tworzenia instalacji demonstracyjnych i pilotażowych, opracowywania nowych technologii, komercjalizacji badań czy zakupu niezbędnego sprzętu i aparatury badawczej. Środki z dofinansowania można też przeznaczyć na utworzenie centrum badawczo-rozwojowego w strukturach przedsiębiorstwa.

  Zakres dofinansowania

  Zależnie od zakresu działalności, wielkości przedsiębiorstwa czy rodzaju prowadzonych prac badawczo-rozwojowych, dofinansowanie z Unii Europejskiej może sięgać nawet 90% kosztów całego projektu. Realizacja każdego takiego przedsięwzięcia wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego warto odpowiednio zaplanować cały proces. W takiej sytuacji mogą Państwo skorzystać z usług naszej firmy, która posiada duże doświadczenie w udzielaniu kompleksowego wsparcia oraz specjalizuje się w pozyskiwaniu dofinansowania na projekty badawczo-rozwojowe. Jesteśmy w stanie sporządzić wniosek, a także udzielić szczegółowego doradztwa przy realizacji kolejnych etapów procesu ubiegania się o dofinansowanie. Nasze wsparcie może znacząco zwiększyć Państwa szanse na zdobycie niezbędnych środków, które pomogą w zwiększaniu zasobów rynkowych czy poprawie jakości produktów i usług.

  Siedziba Unii Europejskiej

  Jak skutecznie pozyskać dotacje unijne na badania i rozwój?

  Dotacje unijne na badania i rozwój wymagają przede wszystkim przygotowania odpowiedniego wniosku, do którego dołączone zostaną wymagane dokumenty. Poza opisem prowadzonej działalności, należy pamiętać o uwzględnieniu informacji ewidencyjnej, przedstawieniu aktualnej sytuacji finansowej czy dostarczeniu wpisów z CEIDG i KRS. Wniosek powinien też zawierać uzasadnienie dla projektu obejmujące dokumentację techniczną, szkice lokalizacyjne, mapy czy wykaz uprawnień. W Eurolider mogą Państwo liczyć na kompleksowe i indywidualne podejście na każdym etapie współpracy.

  Weryfikacja wniosku o dofinansowanie

  Jednym z kluczowych elementów procesu starań o dofinansowanie jest weryfikacja wniosku pod kątem jego poprawności merytorycznej, formalnej i logistycznej. O samej możliwości przyznania dotacji decyduje wiele złożonych czynników, zwłaszcza w przypadku podmiotów pierwszy raz ubiegających się o dofinansowanie. Nasi doradcy mogą pomóc Państwu w realizacji niezbędnych analiz potrzeb i celów, a także kompletowaniu wymaganych dokumentów. Jako doświadczeni specjaliści, jesteśmy w stanie sprawnie zorganizować odpowiednie spotkania robocze oraz szczegółowo podejść do omówienia kierunków rozwoju czy planów inwestycyjnych z uwzględnieniem kluczowych czynników gospodarczych, branżowych i rynkowych.

  Kompleksowa obsługa

  W Eurolider zawsze staramy się opracować unikalną, wartościową i efektywną koncepcję projektową, dzięki której przygotujemy kompletną aplikację konkursową. Niezależnie od specyfiki i formy przedsięwzięcia ukierunkowanego na zdobycie funduszy, dbamy o odpowiednie uwypuklenie największych zalet projektu oraz podnosimy w ten sposób szanse otrzymania pozytywnej oceny na etapie weryfikacji. Z naszą pomocą mogą Państwo zyskać pewność opracowania w pełni zgodnej z wytycznymi umowy o dofinansowanie. W Eurolider zajmujemy się również prowadzeniem monitoringu dotacji badawczo-rozwojowych, marketingowych czy inwestycyjnych w kraju i za granicą, a ponadto przygotowujemy profile projektowe. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami oraz zapoznania się z kompleksową ofertą.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!