Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Dotacje z UE

  Dotacje z UE

  23 września 2022

  Dotacje z UE to wyjątkowo korzystna forma dofinansowania dla firm, które chcą rozwijać swoją działalność w wybranych obszarach. Za pomocą uzyskanych w ten sposób środków przedsiębiorcy mogą zainwestować w niezbędny sprzęt, rozbudować swoją infrastrukturę czy wprowadzić szereg innowacji do struktur. Dofinansowania te są udzielane w ramach różnych programów i konkursów krajowych oraz regionalnych, a znaczna część z nich jest dostępna również dla młodych firm.

  Spis treści:
  Na jakich zasadach są udzielane?
  Sporządzenie i złożenie wniosku
  Weryfikacja i ocena wniosku
  Wsparcie partnerów
  Dokumentacja na konkurs i umowa
  Jak działa wyszukiwarka i mapa?

  Na jakich zasadach udzielane są dotacje z UE dla firm, rolników i młodych przedsiębiorców na rozwój działalności gospodarczej?

  Dotacje pozyskiwane z UE dla firm, rolników i młodych przedsiębiorców mają formę funduszy przydzielanych na rozwój działalności gospodarczej. Pomoc w ich otrzymaniu oferuje zespół specjalistów naszej firmy Eurolider. Za pomocą tych środków można podnieść jakość produktów lub świadczonych usług, a także poszerzyć zasięgi rynkowe. Firmy mogą liczyć na pokrycie nawet 70 proc. wszystkich kosztów wynikających z inwestycji, a faktyczna wartość dofinansowania zależy głównie od obszaru realizacji wybranego projektu oraz wielkości samego przedsiębiorstwa.

  Sporządzenie i złożenie wniosku

  Aby uzyskać dofinansowanie z UE, warto skorzystać z naszego doradztwa inwestycyjnego i wsparcia projektowego. Należy przede wszystkim przygotować odpowiedni wniosek z dołączonymi załącznikami, co sprawić może wiele problemów. Warunkiem jest przedstawienie opisu prowadzonej działalności, dokumentacji ewidencyjnej, wpisów z KRS i CEIDG, informacji o sytuacji finansowej czy danych na temat wcześniej otrzymanych dotacji. Projekt musi być też odpowiednio uzasadniony, dlatego trzeba dołączyć mapy, szkice lokalizacyjne, dokumentację techniczną oraz potwierdzenia uprawnień. Wniosek powinien również zawierać harmonogram wszystkich planowanych prac.

  Weryfikacja i ocena wniosku

  Dostarczony wniosek poddawany jest procedurze weryfikacyjnej, polegającej na jego ocenie logistycznej i merytorycznej. Aby podanie zostało rozpatrzone pozytywnie, musi być prawidłowo przygotowane oraz wzbogacone o wymagane załączniki. Każdy z tych etapów ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w przypadku składania wniosku po raz pierwszy. Z tego względu zachęcamy Państwa do skorzystania z pomocy naszych konsultantów Eurolider. Jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalne wsparcie w całościowym procesie kompletowania i składania wniosku, uwzględniając przy tym kompleksową analizę potrzeb. Pod uwagę bierzemy liczne elementy, włącznie z trendami rynkowymi, niszami gospodarczymi, kierunkami rozwoju czy planami inwestycyjnymi.

  Proces planowania

  Wsparcie partnerów

  Oferujemy Państwu dobór optymalnego dla każdego projektu źródła dofinansowania. Pod uwagę bierzemy liczne konkursy, włącznie z krajowymi, regionalnymi i międzynarodowymi. W Eurolider zapewniamy też dostęp do rozbudowanej sieci kontaktów, a tym samym możliwości pozyskania wielu partnerów biznesowych i uzyskania dodatkowego finansowania. W naszej firmie staramy się łączyć sprawy biznesowe z działem nauki, dlatego współpracujemy z cenionymi politechnikami, akademiami, uniwersytetami i wieloma innymi uczelniami. Kompleksowo podchodzimy do obsługi przedsiębiorstw, a także pozarządowych organizacji. Z projektami zrealizowanymi za pomocą Eurolider możecie się Państwo zapoznać za pośrednictwem naszej strony internetowej.

  Dokumentacja na konkurs i umowa

  W ramach odbywanych z naszymi konsultantami spotkań roboczych, mogą Państwo liczyć na profesjonalne przygotowanie koncepcji projektu oraz opracowanie dokumentacji konkursowej. Wszystkie zalety projektu staramy się jak najbardziej uwypuklić, aby zwiększyć szanse uzyskania wysokiej oceny. Zapewniamy też Państwu w pełni kompletną umowę o dofinansowanie, którą opracowujemy z uwzględnieniem wymaganej dokumentacji całościowej i rozliczeniowej. Nasz zespół zajmuje się ponadto monitoringiem dotacji marketingowych, inwestycyjnych i badawczych w kraju i za granicą. Ze względu na aktywną współpracę z licznymi instytucjami dajemy gwarancję pewnych i wiarygodnych informacji. Jesteśmy też w stanie opracować kompletne profile projektowe i udostępniamy szczegółową mapę źródeł dofinansowania.

  Jak działa wyszukiwarka i mapa dotacji UE?

  Mapa Dotacji UE to specjalny serwis internetowy, który gromadzi realizowane w Polsce projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich oraz działa jako ich wyszukiwarka. Platforma ta przedstawia dofinansowania w różnych perspektywach, a ich szczegółowe opisy zawierają liczne zdjęcia, prezentacje oraz inne materiały multimedialne. Serwis ten może być współtworzony przez użytkowników, ponieważ posiada otwartą strukturę. Aktualne dotacje możecie Państwo sprawdzić na naszej stronie internetowej, gdzie dostępny jest również formularz kontaktowy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do nawiązania kontaktu z naszymi specjalistami.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!