Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych

  Pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych

  20 lipca 2022

  Pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych może być bardzo ważna dla firm, które starają się o dotacje w ramach różnych programów. Ich beneficjenci zyskują środki przydatne na wiele celów, jednak ich otrzymanie wymaga spełnienia określonych warunków. Z takiego wsparcia najczęściej korzystają przedsiębiorstwa średnie, małe oraz mikro, które mogą liczyć na wiele atrakcyjnych dofinansowań. Pomoc przy ich pozyskiwaniu zapewnia nasza firma Eurolider.

  Spis treści:
  Na czym polega?
  Wybór programu operacyjnego
  Dopełnianie formalności
  W jaki sposób uzyskać?
  Profesjonalne analizy
  Współpraca z partnerami do projektu

  Na czym polega pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych?

  Pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych polega na zapewnieniu kompleksowego wsparcia przedsiębiorcom starającym się o takie dofinansowanie. Na początek musimy określić cel, na jaki pozyskane środki mają być przeznaczone. Z tego względu duże znaczenie ma opracowanie biznesplanu prowadzonej działalności, z uwzględnieniem właściwego uzasadnienia dla wybranego pomysłu. Podstawę stanowi też wykaz korzyści, które przyniesie docelowa inwestycja oraz zakres przestrzenny i czasowy projektu. Nie bez znaczenia pozostaje jego forma i obszar realizacji, np. na terenie powiatu, gminy, województwa czy całego kraju.

  Wybór programu operacyjnego

  Dofinansowania z Unii Europejskiej udzielane są w ramach różnych programów operacyjnych. Ich specyfika musi odpowiadać zapotrzebowaniu prowadzonego biznesu, które również musimy dokładnie określić. Wsparcie udzielane w ramach programu powinno umożliwiać realizację zamierzonych celów. Pomoc pod tym kątem zapewniają różne usprawnienia, takie jak Poradnik Beneficjenta w aplikacji Portalu Funduszy Europejskich. W naszej firmie oferujemy rozbudowane doradztwo inwestycyjne, możemy zapewnić Państwu pomoc przy ustalaniu najkorzystniejszego programu, a także wspólnie określić rodzaj czynności wymaganych do otrzymania dotacji z UE.

  Dopełnianie formalności

  Do ważnych działań należy wybór instytucji organizującej konkurs odpowiadający potrzebom przedsiębiorstwa. Nasza firma zapewnia wsparcie przy dopełnianiu wszystkich formalności, włącznie ze złożeniem wniosków w odpowiednim miejscu oraz terminie. Jesteśmy też w stanie sporządzić dokumentację dla programu, będącą podstawą dla prawidłowego opracowania aplikacji konkursowej. Pomoc przy wypełnianiu wniosku będzie szczególnie istotna dla przedsiębiorców, którzy pierwszy raz starają się o dotację. Formularz ten należy dostarczyć w formie elektronicznej i papierowej, uzupełniając go o niezbędne załączniki – harmonogram realizacji, biznesplan, stadium wykonalności czy analizę finansową. Wszystkie te dokumenty są następnie oceniane pod kątem merytorycznym i formalnym, celem sprawdzenia ich zgodności z wymaganiami, wykonalności czy poprawnej treści. Z reguły wniosek ten oceniany jest do trzech miesięcy.

  Kraje Europy na mapie

  W jaki sposób uzyskać profesjonalną pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych?

  Pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych udzielana przez naszą firmę Eurolider to kompleksowe wsparcie, które znacząco usprawnia cały proces wypełniania wniosków, monitorowania umów czy rozliczenia projektów. Uzyskanie środków finansowych w formie dotacji z UE wymaga nawiązania współpracy z różnymi instytucjami, a także spełnienia szeregu wytycznych pod kątem uprawnień, obowiązków, budżetu czy planu realizacji projektu. Same dotacje są wypłacane jako refundacje, której otrzymanie wiąże się z koniecznością złożenia stosownego wniosku o wypłatę z uwzględnieniem faktur potwierdzających ponoszone wydatki. Jesteśmy w stanie zapewnić Państwu wsparcie na każdym z tych etapów.

  Profesjonalne analizy

  Ważnym działaniem w ramach współpracy z naszą firmą jest kompleksowa analiza potrzeb. Z każdym biznesem potrzebującym dofinansowania zapoznajemy się bardzo dokładnie, weryfikując plany inwestycyjne przedsiębiorstwa oraz dobierając do nich najlepsze nisze gospodarcze, kierunki rozwojowe czy trendy rynkowe. Na podstawie zebranych danych i informacji możemy przedstawić konkretne i skuteczne rozwiązania, które pozwolą na dofinansowanie danej firmy. Pod uwagę bierzemy zarówno krajowe i regionalne konkursy POIR, POIŚ czy RPO, jak i międzynarodowe Granty Wyszehradzkie oraz Norweskie.

  Współpraca z partnerami projektu

  Nasza firma posiada rozbudowaną sieć kontaktów, dzięki której możemy pomóc na etapie poszukiwania partnerów biznesowych dla każdego projektu. Zapewniamy bardzo duże możliwości finansowania zewnętrznego, również przez podmioty zagraniczne. Koncentrujemy się zarówno na działaniach biznesowych, jak i naukowych. Współpracujemy z licznymi uniwersytetami, akademiami i politechnikami. Podczas spotkań z klientami opracowujemy koncepcję każdego przedsięwzięcia, a następnie przygotowujemy dokumentację konkursową z uwypukleniem najważniejszych zalet projektu. Nasza firma zapewnia profesjonalną pomoc przy sporządzaniu umowy o dotację, kompletowaniu niezbędnych dokumentów oraz innych działaniach. Zachęcamy do nawiązania współpracy z Eurolider.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!