Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Projekty unijne

  Projekty unijne

  7 czerwca 2023

  Projekty unijne mogą dotyczyć wielu różnych obszarów przedsiębiorstwa, które wymagają pozyskania dofinansowania. Ich poprawne przygotowanie jest bardzo ważnym etapem prac wymagających przeprowadzenia w celu otrzymania środków z Unii Europejskiej. Fundusze są przyznawane na podstawie wielu kryteriów, a warunkiem uzyskania statusu beneficjenta jest też poprawne opracowanie wniosku i dostarczenie dokumentacji. Aby bez komplikacji przejść cały proces, warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy.

  Spis treści:
  Na czym polega ich pisanie?
  Podstawowe zasady
  Najważniejsze formalności
  Jakie są aktualne?
  Możliwości finansowania
  Fundusze Europejskie

  Na czym polega pisanie projektów unijnych?

  Pisanie projektów unijnych to jedna z usług realizowanych przez firmę Eurolider. Zapewniamy Państwu kompleksowe wsparcie na etapie tworzenia i wypełniania wniosku o dofinansowanie z UE, a także przy jego składaniu. Nasz zespół doświadczonych konsultantów może pomóc w ustaleniu celów i opracowaniu biznesplanu działalności, a także uwypuklić wszystkie korzyści projektu. Do ważnych kwestii należy też ustalenie odpowiedniej formy i jego miejsca realizacji czy sprecyzowanie zakresu czasowo-przestrzennego.

  Podstawowe zasady

  Nasza firma oferuje wsparcie przy doborze właściwego programu unijnego, a także spełnieniu jego założeń. Specyfika programu musi być dopasowana do rodzaju prowadzonej działalności czy operacji, których realizacja pozwoli na osiągnięcie wszystkich celów. W Eurolider przeprowadzamy specjalistyczne analizy i konsultację, dzięki którym możemy wspólnie określić zakres działań sprzyjających pozyskaniu dofinansowania z funduszy UE. Na kolejnych etapach sporządzamy i składamy wniosek projektowy. Nasi eksperci specjalizują się w wielu dziedzinach, włącznie z ekonomią, handlem czy prawem. Z tego względu możemy zagwarantować fachowe wsparcie w zakresie różnych projektów badawczo-rozwojowych. Z niektórymi z naszych realizacji mogą Państwo zapoznać się na stronie internetowej Eurolider.

  Najważniejsze formalności

  Do najważniejszych formalności przeprowadzanych w tym procesie należy wybór instytucji, która organizuje konkurs właściwy dla opracowanego planu. W naszej firmie pomagamy też przy określaniu miejsca i terminu składania wniosków. Współpraca z nami ułatwi Państwu tworzenie dokumentacji programowej, która jest kluczowa dla złożenia aplikacji. W procesie pisania ważnym etapem pozostaje wypełnienie formularza, który znajduje się na stronie internetowej programu operacyjnego.

  Jeżeli starają się Państwo o dotację pierwszy raz, możemy zapewnić profesjonalną pomoc przygotowawczą. Sam formularz należy dostarczyć w formie elektronicznej i papierowej, pamiętając przy tym o niezbędnych załącznikach. Wniosek musi też zawierać wyniki analiz finansowych, harmonogram realizacji, studium wykonalności czy kompletny biznesplan. Wszystkie informacje są weryfikowane pod względem formalnym, logistycznym i merytorycznym, co pozwala na stwierdzenie ich zgodności z wytycznymi.

  Flagi UE

  Jakie są aktualne projekty unijne na rozwój firmy i dofinansowanie działalności?

  Aktualne projekty unijne na rozwój firmy i dofinansowanie działalności dotyczą nowej perspektywy finansowej ustalonej na lata 2021-2027. W okresie tym Polska ma otrzymać ponad 770 mld zł. Nasza firma zajmuje się nie tylko pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej, ale też doradztwem inwestycyjnym oraz rozliczaniem projektów. Z aktualnymi dotacjami mogą się Państwo zapoznać na stronie internetowej Eurolider, gdzie udostępniliśmy intuicyjną mapę.

  Możliwości finansowania

  Środki przyznawane w ramach aktualnych dotacji zostaną przeznaczone między innymi na przedsiębiorczość, innowacje, cyfryzację, energetykę czy sprawy społeczne i edukację. Firmy będą mogły też pozyskiwać dotacje na marketing czy wzornictwo, a nawet skorzystać z internacjonalizacji finansującej koszty wprowadzania polskich produktów i usług na nowe rynki zagraniczne. Nie bez znaczenia pozostają programy ukierunkowane na osiąganie neutralności klimatycznej i poprawę efektywności energetycznej, takie jak Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji czy dotacje w formie Kredytu Ekologicznego.

  Fundusze Europejskie

  Jednym z najciekawszych aktualnych programów są Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Jego celem jest wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw, a także poprawa potencjału w zakresie innowacji, badań czy potencjału złożonych technologii. Program ma też ułatwić transformację gospodarki w kierunku Przemysłu 4.0 oraz rozwój inteligentnych specjalizacji. Na szczególną uwagę zasługuje dostępna w jego ramach Ścieżka SMART ukierunkowana na wspieranie projektów uwzględniających prace badawczo-rozwojowe. Na najbliższe lata dostępne są również nabory do finansowania regionalnych projektów, chociażby w ramach programów Fundusze Europejskie dla Śląskiego (FESL) oraz Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska (FEDL). Zachęcamy Państwa do kontaktu z Eurolider oraz skorzystania z naszej oferty.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!