Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Dofinansowanie unijne

  Dofinansowania unijne

  3 listopada 2022

  Dofinansowanie unijne jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy, który planuje rozwój swojej firmy w konkretnych obszarach. Środki uzyskane w ramach takiej dotacji można przeznaczyć na różne potrzeby, w tym zakup potrzebnego wyposażenia, rozbudowę infrastruktury czy wprowadzenie do struktury podmiotu określonych innowacji technologicznych. Unia Europejska udziela dofinansowań w ramach specjalnych konkursów i programów krajowych czy regionalnych.

  Spis treści:
  W jaki sposób jest udzielane?
  Przygotowanie i złożenie wniosku o dotację z UE
  Analiza i ocena wniosku
  Dlaczego warto zadbać o specjalistyczne doradztwo?
  Wsparcie partnerów i źródła finansowania
  Koncepcja projektu

  W jaki sposób udzielane jest dofinansowanie unijne dla firm jednoosobowych, samozatrudnionych czy młodych przedsiębiorców oraz co powinny zawierać wnioski o środki unijne?

  Dofinansowanie unijne dla firm jednoosobowych, samozatrudnionych czy młodych przedsiębiorców to środki przyznawane na założenie, prowadzenie oraz rozwój działalności, a do ich uzyskania niezbędne są specjalne wnioski. Z dotacji takich coraz częściej korzystają osoby rozkręcające nieduży biznes, do których kierowana jest pomoc naszych konsultantów Eurolider. Oferujemy Państwu specjalistyczne wsparcie na każdym etapie ubiegania się o dofinansowanie, w tym również przy rozliczeniu projektu. Przyznane środki pozwalają na poszerzenie zasięgów rynkowych, a także znaczące podniesienie jakości świadczonych usług czy sprzedawanych produktów. Przedsiębiorcy mogą za ich pomocą pokryć nawet do 70% kosztów inwestycji, przy czym rzeczywista wartość dofinansowania jest w dużej mierze uzależniona od wielkości firmy oraz obszaru realizacji danego projektu.

  Przygotowanie i złożenie wniosku o dotację z UE

  Warunkiem uzyskania dofinansowania z Unii Europejskiej jest przede wszystkim opracowanie specjalnego wniosku, a także dołączenie do niego wymaganych załączników. Dotyczy to zarówno szczegółowego opisu prowadzonej działalności, jak i wpisów z CEIDG i KRS, danych o sytuacji finansowej, dokumentacji ewidencyjnej oraz informacji dotyczących wcześniej przyznanych dotacji. Niezbędne jest też dostarczenie odpowiedniego uzasadnienia do projektu, włącznie z dokumentacją techniczną, potwierdzeniami uprawnień, mapami czy szkicami lokalizacyjnymi. We wniosku powinny się ponadto znaleźć harmonogramy planowanych działań.

  Analiza i ocena wniosku

  Wniosek o pozyskanie dotacji unijnej podlega specjalnej ocenie weryfikacyjnej. Procedura ta pozwala na sprawdzenie jego wartości merytorycznej i logistycznej. Warunkiem pozytywnego rozpatrzenia podania jest jego właściwe opracowanie, a także uzupełnienie o niezbędne załączniki. Dla uzyskania dofinansowania istotne są wszystkie te etapy – zwłaszcza jeżeli wniosek jest składany przez przedsiębiorcę pierwszy raz. Pomoc w każdym z tych obszarów jest w stanie zapewnić Państwu grupa naszych specjalistów firmy Eurolider, włącznie ze wsparciem przy kompletowaniu dokumentów oraz analizowaniu celów i potrzeb. W ramach współpracy uwzględniamy szereg czynników rynkowych i gospodarczych, a także plany inwestycyjne czy kierunki rozwoju firmy.

  Wymiana euro

  Jakie projekty unijne pozwalają na dofinansowanie działalności gospodarczej i dlaczego warto zadbać o specjalistyczne doradztwo?

  Projekty unijne pozwalające na dofinansowanie działalności gospodarczej gromadzone są na Mapie Dotacji UE, a na każdym etapie starań o dotacje warto postawić na profesjonalne doradztwo. Platforma ta działa jako wyszukiwarka, która zawiera szczegółowe opisy, prezentacje czy zdjęcia. Struktura serwisu jest otwarta, dzięki czemu może być współtworzona przez użytkowników. Za aktualnymi dotacjami mogą Państwo zapoznać się na naszej stronie internetowej, gdzie dostępny jest również formularz kontaktowy.

  Wsparcie partnerów i źródła finansowania

  Nasi specjaliści są w stanie wybrać najlepsze dla Państwa projektów źródła dofinansowania. W analizie uwzględniamy wiele konkursów państwowych, regionalnych czy międzynarodowych, a nasza rozbudowana sieć kontaktów zapewnia możliwość pozyskania dodatkowej wsparcia ze strony odpowiednich partnerów biznesowych. W Eurolider współpracujemy również z instytucjami naukowymi, takimi jak uczelnie, uniwersytety, akademie czy politechniki. Jesteśmy w stanie zapewnić Państwu kompleksową obsługę – zarówno w przypadku dofinansowywania przedsiębiorstw, jak i organizacji pozarządowych. Nasze dotychczas zrealizowane projekty przedstawiliśmy na stronie internetowej.

  Koncepcja projektu

  Konsultanci Eurolider organizują specjalne spotkania robocze, dzięki którym mogą Państwo uzyskać w pełni profesjonalną koncepcją projektu oraz skompletowanie dokumentacji konkursowej. Przy okazji każdego przedsięwzięcia uwydatniamy jego największe zalety, co znacząco podnosi szansę pozytywnej oceny. Oferujemy też opracowanie profesjonalnej umowy o dofinansowanie, która jest przygotowywana z uwzględnieniem niezbędnych załączników. Zespół naszych konsultantów zajmuje się również monitorowaniem dotacji badawczych, marketingowych i inwestycyjnych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Opracowujemy profile projektowe, a także aktywnie współpracujemy z licznymi instytucjami. Zapraszamy do skorzystania ze wsparcia Eurolider.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!