Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Dotacje unijne

  Dotacje unijne

  5 kwietnia 2023

  Dotacje unijne przeznaczone są dla właścicieli firm, którzy planują rozwój swojej działalności w konkretnym obszarze. Obecnie środki z Unii Europejskiej przyznawane są na różne potrzeby, włącznie z koniecznością zakupu nowego wyposażenia, wprowadzenia technologicznych innowacji, zlecania badań naukowych czy rozbudowy posiadanej infrastruktury. Dotacje tego typu da się pozyskać w oparciu o konkursy zarówno ogólnokrajowe, jak i regionalne.

  Spis treści:
  W jaki sposób są pozyskiwane?
  Przygotowanie wniosku o dofinansowanie
  Ocena wniosku o przyznanie funduszy
  Jak je znaleźć?
  Dobór partnerów biznesowych
  Profesjonalne doradztwo i pomoc

  W jaki sposób pozyskiwane są dotacje unijne na rozwój dla firm jednoosobowych?

  Dotacje unijne dla firm jednoosobowych najczęściej pozyskiwane są z myślą o rozwoju działalności. Aby zwiększyć szansę otrzymania dofinansowania przy prowadzeniu JDG, zachęcamy do skorzystania z usług naszego zespołu Eurolider. Zajmujemy się profesjonalnym sporządzaniem wniosków, a także udzielaniem specjalistycznego doradztwa na wszystkich etapach procesu ubiegania się o dotację. Z naszym wsparciem mogą Państwo sprawniej i pewniej pozyskać niezbędne środki, a następnie wykorzystać je do zwiększenia zasięgów rynkowych oraz poprawy jakości usług czy produktów. Dotacje te mogą pokryć znaczną część inwestycji, a o ich wysokości decydują różne szczegóły związane z prowadzeniem jednoosobowej firmy.

  Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

  Przyznanie dotacji z Unii Europejskiej wymaga sporządzenia stosownego wniosku, a także skompletowania dla niego niezbędnych załączników. Oprócz podstawowego opisu prowadzonej firmy jednoosobowej, musi on zawierać dane dotyczące wcześniej uzyskanych funduszy, informacje ewidencyjne, wpisy z CEIDG i KRS czy przedstawienie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. We wniosku należy zawrzeć odpowiednie uzasadnienie dla realizacji projektu, włącznie z wykazem uprawnień, dokumentacją techniczną, mapami i szkicami lokalizacyjnymi. W naszej firmie dbamy też o dostarczenie poprawnego harmonogramu prac, uwzględniającego spis działań w ramach planowanego przedsięwzięcia. Wniosek o dotacje jest następnie poddawany kompleksowej weryfikacji logistycznej i merytorycznej. Dodatkowe informacje na ten temat mogą Państwo poznać na naszej stronie internetowej, gdzie znajduje się również formularz kontaktowy.

  Ocena wniosku o przyznanie funduszy

  Pozytywna ocena wniosku o dotacje z Unii Europejskiej będzie możliwa jedynie wówczas, gdy zostanie on prawidłowo przygotowany oraz uzupełniony niezbędnymi załącznikami. Na możliwości przyznania dofinansowania wpływa tak naprawdę wiele czynników, zwłaszcza w przypadku ubiegania się o środki unijne po raz pierwszy. Zespół doradców naszej firmy Eurolider może zapewnić Państwu kompleksową pomoc na każdym etapie. Zajmujemy się szczegółowymi analizami celów i potrzeb, a także kompletowaniem dokumentacji. Współpraca z naszymi specjalistami obejmuje odpowiednio przygotowane spotkania robocze, dzięki którym możemy ze szczegółami omówić plany inwestycyjne i kierunki rozwoju z uwzględnieniem czynników rynkowych czy gospodarczych.

  Flagi UE przed budynkiem

  Jak znaleźć bezzwrotne dotacje unijne dla firm?

  Bezzwrotne dotacje unijne dla firm są obecnie przyznawane w ramach wielu różnych projektów, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o konkretnych branżach i formach prowadzenia działalności. Aby je znaleźć, zachęcamy Państwa do zapoznania się z mapą na naszej stronie internetowej. Platforma ta funkcjonuje jako specjalne narzędzie z podziałem na województwa, która zawiera aktualne dotacje ze szczegółowymi opisami, zdjęciami czy prezentacjami.

  Dobór partnerów biznesowych

  Nasi specjaliści mogą Państwu pomóc w doborze źródeł finansowania, które będą optymalnie dopasowane do potrzeb projektu. W Eurolider poddajemy analizom różne konkursy ogólnokrajowe, regionalne i międzynarodowej, a stale rozbudowywana sieć kontaktów pozwala nam pozyskać sprawdzonych partnerów biznesowych. Ze względu na aktywną współpracę z polskimi uniwersytetami, akademiami, politechnikami czy innymi uczelniami, jesteśmy w stanie elastycznie połączyć działalność biznesową i naukową. Oferujemy w pełni specjalistyczną obsługę, z której z powodzeniem korzystają przedsiębiorstwa oaz organizacje pozarządowe. Na naszej stronie internetowej mogą Państwo zapoznać się z projektami, które nasza firma zrealizowała do tej pory.

  Profesjonalne doradztwo i pomoc

  W Eurolider dbamy o organizację odpowiednich spotkań roboczych, podczas których razem opracowujemy oryginalną koncepcję projektową i kompletujemy niezbędną dokumentację konkursową. Niezależnie od formy danego przedsięwzięcia oraz jego specyfiki, staramy się zawsze jak najlepiej uwypuklić zalety projektu i w ten sposób podnieść szanse uzyskania pozytywnej oceny. W Eurolider zajmujemy się również tworzeniem umów o dofinansowanie, włącznie z zebraniem koniecznych załączników. Nasza firma zajmuje się ponadto monitorowaniem dotacji marketingowych, badawczych i inwestycyjnych w Polsce i za granicą, a nawet przygotowywaniem profili projektowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Eurolider.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!