Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Fundusze unijne

  Fundusze unijne

  19 kwietnia 2023

  Fundusze unijne to środki przyznawane przedsiębiorcom, którzy mogą dzięki nim na różne sposoby rozwijać swoją działalność. O ich przydzielaniu decydują ściśle określone kryteria, dlatego każdy potencjalny beneficjent musi spełnić szereg wymagań i wytycznych. Przy staraniach o przyznanie dofinansowania warto więc skorzystać z profesjonalnego doradztwa i wsparcia. Fundusze z UE przyznawane są głównie średnim, małym i mikro-przedsiębiorstwom.

  Spis treści:
  Jakich działań wymaga?
  Odpowiedni program operacyjny
  Wniosek o dotację
  Dlaczego warto poprosić o doradztwo?
  Kompleksowa współpraca
  Profesjonalne wsparcie

  Jakich działań wymaga pozyskiwanie funduszy unijnych dla małych firm?

  Pozyskiwanie funduszy unijnych dla małych firm jest wieloetapowym procesem, który wymaga dokładnego określenia celu finansowania, przygotowaniu szczegółowego biznesplanu z uzasadnieniem dla projektu czy skompletowania niezbędnej dokumentacji. Aby sprawnie przejść wszystkie te etapy, mogą Państwo skorzystać z usług naszej firmy Eurolider. Jesteśmy w stanie umiejętnie skonkretyzować zakres przestrzenny i czasowy każdego projektu, a także w odpowiedni sposób uwypuklić korzyści i zalety wynikające z przyznania funduszy na jego realizację.

  Odpowiedni program operacyjny

  Środki z Unii Europejskiej są przyznawane w ramach różnych programów operacyjnych, a każdy z nich musi być ściśle dopasowany do specyfiki i formy prowadzonej przez Państwa działalności. Nasza firma zajmuje się doradztwem również w tym zakresie. Program operacyjny powinien umożliwiać realizację działań w taki sposób, aby kompleksowo przyczyniały się one do wypracowania określonych celów. Przyszłym beneficjantom udostępniane są różne aplikacje i poradniki, za pomocą których możemy wspólnie wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Po dopasowaniu odpowiedniego programu operacyjnego, zrealizujemy dalsze czynności prowadzące do otrzymania finansowania.

  Wniosek o dotację

  Podstawowym działaniem przy pozyskiwaniu funduszy z UE jest złożenie wniosku, co musimy przeprowadzić w odpowiednim miejscu i terminie. W Eurolider zajmujemy się też kompletowaniem niezbędnej dokumentacji, co pozwala na przygotowanie w pełni poprawnej aplikacji konkursowej. Wniosek o dotację ma formę formularza, który znajduje się na stronie internetowej danego programu. Nasi doradcy oferują pomoc również w tym zakresie. Formularz ten powinien być wypełniony i złożony w formie pisemnej oraz elektronicznej, a także uzupełniony o wymagane dokumenty wraz z biznesplanem, harmonogramem realizacji, analizą finansową czy stadium wykonalności. Wszystkie te dane są następnie dokładnie oceniane pod kątem formalnym i merytorycznym projektu, co polega na weryfikacji jego zgodności względem wytycznych. Czas sprawdzania formularza sięga zwykle maksymalnie trzech miesięcy.

  Flagi UE

  Dlaczego warto poprosić o doradztwo przy pozyskiwaniu funduszy unijnych dla firm?

  Pozyskiwanie funduszy unijnych dla firm związane jest z wieloma złożonymi formalnościami, dlatego w wielu przypadkach niezbędne może się okazać specjalistyczne doradztwo. Usługi w tym zakresie oferuje Państwu nasz zespół konsultantów, który zapewni kompleksową pomoc na każdy etapie starań o przyznanie dotacji. Jesteśmy w stanie nie tylko przygotować wniosek, ale też monitorować umowy oraz rozliczać projekty. Każdy beneficjent musi stosować się do ścisłych obowiązków i pamiętać o swoich uprawnieniach. Sama dotacja z Unii Europejskiej jest wypłacana jako refundacja, jednak wymaga to przedstawienia faktur z poszczególnymi wydatkami. Na każdym tym etapie mogą Państwo uzyskać specjalistyczne doradztwo ze strony naszej firmy.

  Kompleksowa współpraca

  W naszej firmie zapewniamy Państwu kompleksową współpracę, którą rozpoczynamy od szczegółowej analizy potrzeb oraz oceny możliwości przyznania dofinansowania. Na tym etapie musimy przede wszystkim dokładne zweryfikować wszystkie plany inwestycyjne, aby na ich podstawie ustalić potencjalnie najlepsze kierunki rozwoju. W procesie tym bardzo ważne jest uwzględnienie różnych trendów rynkowych, branżowych oraz rynkowych. Kluczowe znaczenie ma również identyfikacja samych źródeł dofinansowania. Zależnie od uzyskanych danych, możemy przedstawić Państwu różne rozwiązania właściwe dla planowanego projektu. Nasza firma zajmuje się obsługą konkursów ogólnokrajowych i regionalnych, a także międzynarodowych grantów.

  Profesjonalne wsparcie

  W Eurolider mogą Państwo liczyć na specjalistyczne wsparcie i kompleksową obsługę, która uwzględni również dobór odpowiednich partnerów biznesowych. Ze względu na rozbudowaną sieć kontaktów, oferujemy wyjątkowo zróżnicowane możliwości zewnętrznego finansowania. Nasza działalność koncentruje się nie tylko na biznesie, ale też różnych dziedzinach naukowych. W Eurolider oferujemy Państwu specjalne spotkania robocze, dzięki którym ze szczegółami opracujemy każdą koncepcję i doprowadzimy do stworzenia kompletnej dokumentacji konkursowej z uwydatnieniem najważniejszych atutów projektu. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i nawiązania kontaktu.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!