Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Dotacje z Unii Europejskiej

  Dotacje z Unii Europejskiej

  3 grudnia 2022

  Dotacje z Unii Europejskiej to forma finansowania, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy planujący rozwój działalności w określonych dziedzinach. W ramach konkretnych programów przydzielane są środki na wiele różnych potrzeb, w tym inwestycje w rozbudowę infrastruktury firmowej, zakup potrzebnego sprzętu czy przeprowadzenie odpowiednich innowacji pod względem technologicznym. Dofinansowania z Unii Europejskiej są przyznawane na podstawie konkursów krajowych, a także regionalnych.

  Spis treści:
  Jak prawidłowo złożyć wniosek?
  Opracowanie wniosku o dofinansowanie
  Weryfikacja wniosku o dotację
  Jak zwiększyć szanse na dotacje?
  Dobór partnerów finansowych
  Kompleksowa współpraca

  Jak prawidłowo złożyć wniosek o dotacje z Unii Europejskiej?

  Dotacje z Unii Europejskiej przydzielane są firmom o różnej skali działalności. Aby jednak otrzymać szansę na przyznanie środków, trzeba przede wszystkim złożyć stosowny wniosek. Wielu przedsiębiorcom przyda się na tym etapie profesjonalna pomoc, którą oferuje Państwu nasza firma Eurolider. Zajmujemy się udzielaniem kompleksowego wsparcia w procesie ubiegania się o dotację. Z naszą pomocą można dużo łatwiej przejść przez kolejne etapy, aż do finalnego przyznania dofinansowania. Uzyskane środki mogą być następnie przeznaczone na poprawę jakości usług i produktów, a tym samym zwiększenie zasięgów rynkowych. Dotacje są w stanie pokryć znaczną część inwestycji. Na ich faktyczną wartość wpływa zarówno wielkość danego przedsiębiorstwa, jak i jego lokalizacja.

  Opracowanie wniosku o dofinansowanie

  Proces udzielania dofinansowania z Unii Europejskiej rozpoczyna się od przygotowania odpowiedniego wniosku, który musi zawierać wymagane załączniki. Poza opisem prowadzonej działalności oraz informacjami o wcześniej przyznanych dotacjach należy też dostarczyć wpisy z KRS i CEIDG, dane ewidencyjne czy dokumentację sytuacji finansowej. Wniosek powinien ponadto zawierać poprawnie przygotowane uzasadnienia dla realizacji projektu, z uwzględnieniem map, dokumentacji technicznej, wykazu uprawnień i szkiców lokalizacyjnych. Konieczne jest też dostarczenie harmonogramu prac związanych z danym przedsięwzięciem. Wniosek o dofinansowanie z Unii Europejskiej musi zostać następnie odpowiednio zweryfikowany. W procesie tym ocenie podlega wartość zarówno merytoryczna, jak i logistyczna. Więcej informacji możemy dzielić poprzez formularz kontaktowy, który znajduje się na naszej stronie internetowej.

  Weryfikacja wniosku o dotację

  Aby wniosek o dofinansowanie z Unii Europejskiej został rozpatrzony pozytywnie, musi być w pełni poprawnie opracowany oraz wzbogacony o wymagane załączniki. Na szanse pozyskania dotacji wpływa każdy z tych czynniki, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców po raz pierwszy ubiegających się o dotację z UE. Wsparcie na poszczególnych etapach może Państwu zagwarantować zespół konsultantów naszej firmy Eurolider. Nie tylko pomagamy w kompletowaniu wymaganej dokumentacji, ale też przeprowadzamy kompleksowe analizy potrzeb i celów. Podczas współpracy odbywamy spotkania, w ramach których wspólnie omawiamy poszczególne czynniki gospodarcze i rynkowe oraz potencjalne kierunki rozwoju czy plany inwestycyjne.

  Siedziba parlamentu

  Jak zwiększyć szanse na otrzymanie dotacji z Unii Europejskiej dla firm?

  Dotacje z Unii Europejskiej dla firm są udzielane w ramach różnych projektów unijnych, opracowywanych specjalnie z myślą o dofinansowaniach dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Aby się z nimi zapoznać, warto prześledzić platformę znaną jako Mapa Dotacji UE. Serwis ten jest wyszukiwarką, w której mogą Państwo znaleźć szczegółowe prezentacje, zdjęcia i opisy. Ze względu na otwartą strukturę platformy użytkownicy efektywnie zajmują się jej współtworzeniem. Aktualne dofinansowania są też dostępne na naszej stronie internetowej.

  Dobór partnerów finansowych

  Zespół naszych doradców może dobrać źródła finansowania optymalne dla Państwa projektów. Analizujemy liczne konkursy międzynarodowe, krajowe i regionalne, a dzięki rozległej sieci kontaktów pozyskujemy dodatkowe w postaci sprawdzonych partnerów biznesowych. Eurolider aktywnie współpracuje z instytucjami z dziedziny nauki, włącznie z największymi w Polsce akademiami, uniwersytetami, politechnikami oraz innymi uczelniami. Nasi pracownicy mogą zagwarantować Państwu profesjonalną obsługę, zapewnianą w równym stopniu przedsiębiorstwom oraz organizacjom pozarządowym. Na naszej stronie internetowej znajduje się wykaz projektów zrealizowanych do tej pory.

  Kompleksowa współpraca

  Spotkania robocze organizowane w ramach współpracy z Eurolider pozwolą nam na wspólne opracowanie dla Państwa oryginalnej koncepcji projektowej, a także skompletowanie wymaganej dokumentacji konkursowej. Na etapie realizacji każdego przedsięwzięcia staramy się jak najmocniej uwypuklić jego atuty, co w znacznym stopniu podnosi prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Jesteśmy też w stanie opracować umowę o dofinansowanie, której przygotowanie obejmuje też zebranie wszystkich załączników. Oferujemy monitorowanie dotacji inwestycyjnych, marketingowych oraz badawczych w kraju i za granicą, a także zajmujemy się tworzeniem profili projektowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!