Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  100 mln na innowacje w rolnictwie

  Szybka ścieżka - Agrotech

  20 sierpnia 2020

  Rusza nowy konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 100 mln złotych zostanie przekazane na nowoczesne technologie w sektorze rolnym w ramach Szybkiej Ścieżki ? Agrotech.

  W 2050 roku świat będzie potrzebował aż o 70 proc. więcej żywności. Polska jest jednym z czołowych dostawców żywności w Unii Europejskiej, więc o naszej pozycji na rynku rolnym w najbliższych latach decydować będzie jego poziom technologiczny. Z tego powodu poszukiwane są rozwiązania innowacyjne, które są zarówno przyjazne środowisku, jak i pozwolą zaspokoić zapotrzebowanie na produkty żywnościowe.

  Konkurs zakłada podniesienie konkurencyjności polskich firm poprzez wdrażanie nowatorskich rozwiązań wspomagających przemysł rolny. Warunkiem jest stworzenie rozwiązania innowacyjnego przynajmniej na poziomie krajowym oraz wdrożenie go na rynek.

  Z dofinansowania będą mogły skorzystać zarówno przedsiębiorstwa, jak i konsorcja składające się z przedsiębiorstw oraz jednostek naukowych. Projekt może być realizowany na terenie całego kraju wykluczając woj. mazowieckie.

  Wsparcie otrzymać można na prowadzenie badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych i prac przedwdrożeniowych. Obligatoryjnym elementem projektu są jedynie eksperymentalne prace rozwojowe.

  Szansę na otrzymanie grantu mają rozwiązania innowacyjne m. in. w zakresie automatyzacji i robotyzacji w rolnictwie, bioenergii, biotechnologii rolniczej oraz tworzenia innowacyjnych usług cyfrowych wspomagających produkcję.

  Wnioski o dofinansowanie można składać już od 10 września do 6 listopada br. Konkurs nie jest podzielony na rundy.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!