Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  200 mln zł na walkę z koronawirusem.

  COVID-19

  8 kwietnia 2020

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór na tematyczną „Szybką Ścieżkę”, która dofinansuje przeprowadzenie badań związanych z diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem SARS-CoV-2.

  Z alokacji wynoszącej 200 milionów zł skorzystać mogą przedsiębiorstwa, ich konsorcja oraz firmy we współpracy z jednostkami naukowymi. Otrzymaną dotację mogą zrealizować w trzech obszarach badawczych.

  Pierwszym jest opracowanie technologii rozwijającej urządzenia do szybkiej diagnostyki koronawirusów. Pozostałe dwa zakładają opracowanie innowacyjnych produktów leczniczych do terapii zakażeń koronawirusami oraz działania prewencyjne ograniczające rozprzestrzenianie się pandemii, a także działania na rzecz „Polskiej tarczy antywirusowej”. Ostatnia kategoria skupia się na poprawie bezpieczeństwa biologicznego i ochrony społeczeństwa oraz wsparciu jego funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego.

  Warunkiem koniecznym do otrzymania grantu jest innowacyjność proponowanego rozwiązania co najmniej na poziomie krajowym, a także konieczność jego wdrożenia na rynek. Co więcej, w konkursie mogą brać udział podmioty z całej polski, w tym z województwa mazowieckiego. 

  Dofinansowanie można otrzymać na eksperymentalne prace rozwojowe oraz badania przemysłowe. Możliwe jest również uzyskanie wsparcia na prace przedwdrożeniowe. Maksymalny poziom dotacji różni się w zależności od wykonywanych działań oraz podmiotu składającego wniosek, jednak może ona wynieść nawet do 80% kosztów kwalifikowanych.

  Nabór otwarty jest od 6 maja do 31 grudnia br. i podzielony jest na trzy rundy:

  Bardzo ważne jest, abyśmy w tym trudnym czasie wspólnie przeciwstawiali się zagrożeniu. Dlatego też, zachęcamy do udziału, w tym konkursie, który jest jednym z największych programów nastawionych na walkę z SARS-CoV-2.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!