Zostaw numer, oddzwonimy



  Kontakt

  76 mln zł do rozdania w formie bezzwrotnych dotacji.

  dotacje

  16 kwietnia 2020

  W województwie śląskim powstał specjalny nabór dla przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia z racji sytuacji gospodarczej powstałej w wyniku epidemii.

  Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mają możliwość otrzymania bezzwrotnej dotacji w ramach nowego konkursu 3.2 Innowacje w MŚP. Tym razem, konkurs ten dotyczy zarówno inwestycji, które mają poprawić konkurencyjność firmy oraz tych, które mają na celu wsparcie jej w utrzymaniu bieżącej działalności.

  Dlatego też, dofinansowanie można uzyskać na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. Co więcej, w tym przypadku nie jest konieczne załączenie opinii o innowacyjności do dokumentów formalnych, jak było w poprzednich edycjach.

  Pomoc ta przewidziana jest zarówno do przedsiębiorstw usługowych i produkcyjnych, głównie z branż dotkniętych epidemią, czyli turystyka, gastronomia czy przemysł czasu wolnego. Firmy te mogą uzyskać wspomnianą dotację na szereg czynności. Jednak musza być one związane z utrzymaniem miejsc pracy oraz konkurencyjności MŚP w tych trudnych czasach.  Mówimy tu o takich kwestiach jak: mikroinwestycje; koszty bieżące, takie jak wynagrodzenia pracownicze czy raty kredytu; rozbudowa parku maszynowego niezbędnego do utrzymania bieżącej produkcji.

  Na te i wiele innych działań MŚP można otrzymać do 85% kosztów kwalifikowalnych. Natomiast przewidziana maksymalna wartość dofinansowania to 800 000 zł. 

  Jest to bardzo przychylna formuła, która może pomóc wielu firmom. Dlatego, jeśli jesteś przedsiębiorcom, który ucierpiał w wyniku pojawienia się restrykcji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, zgłoś się do nas. Chętnie pomożemy Ci przetrwać ten wymagający okres.

  Jeśli mają Państwo więcej pytań zapraszamy do kontaktu lub odwiedzenia strony RPO Śląsk.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!