Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  „Badania na rynek” dają przewagę MŚP.

  MŚP

  26 lutego 2020

  W zeszłym tygodniu świętowaliśmy sukces naszego klienta, firmy Wadex, w konkursie „Badania na rynek”. Dziś ogłaszamy kolejną edycję tego naboru.

  Nabór 3.2.1 Badania na rynek jest wspaniałą okazją dla rozwoju konkurencyjności przedsiębiorstwa. Dzięki takiemu dofinansowaniu wprowadzenie innowacji staje się o wiele prostsze. Najlepszym tego przykładem jest jeden z naszych klientów. Firma Wadex jest producentem wyrobów z blach cienkich, głównie w zakresie produkcji systemów kominowych. Otrzymała ona dotacje na wdrożenie nowoczesnej technologii łączenia elementów, która przyczyni się do rozwoju przedsiębiorstwa. Cała inwestycja wyceniona została na ponad 1,5 miliona złotych, a dzięki pomocy z Funduszy Europejskich zostanie ona dofinansowana w wysokości 389 550,00 złotych.

  Serdecznie gratulujemy! Natomiast, dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które nie zdołały złożyć wniosku w poprzednich edycjach, mamy dobrą wiadomość. 25 marca 2020 r. rusza nowy nabór, w którym do rozdania jest aż 750 milionów zł.

  Sam konkurs zakłada realizację projektów dotyczących wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów. Takie unowocześnione wyroby i usługi muszą być wynikiem prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez wnioskodawcę samodzielnie lub na zlecenie. W celu wdrożenia ich do działalności przedsiębiorstwa możliwe jest uzyskanie dofinansowania m.in. na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji, roboty budowlane, nabycie wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how itp., eksperymentalne prace rozwojowe czy usługi doradcze.

  Co więcej, przedsiębiorców, którzy mają na uwadze dobro naszego środowiska ucieszy nowy aspekt tego konkursu. W możliwościach inwestycyjnych pojawiło się uzyskanie pomocy na propagowanie energii ze źródeł odnawialnych (OZE) oraz na recykling i ponowne wykorzystanie odpadów.

  Poziom dofinansowania różni się w zależności od lokalizacji przedsiębiorstwa, a także od prac, na które chcemy otrzymać dotacje. Maksymalny możliwy poziom dofinansowania wynosi 80% wartości projektu. Natomiast, w przypadku prac eksperymentalnych próg ten wynosi 45% kosztów kwalifikowanych, a dla usług doradczych 50%. Jednakże, należy pamiętać o minimalnej wartości samych kosztów kwalifikowanych, która wynosi 1 milion złotych.

  Konkurs ten oferuje ogromną szansę na rozwój, czego dowodem jest firma Wadex. Zachęcamy do pójścia w jej ślady!

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!