Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  „Bon na Innowację” etap I usługowy – wydłużono termin składania wniosków.

  2 października 2020

  Dobra wiadomość dla przedsiębiorców z całej Polski!

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości po raz kolejny postanowiła przedłużyć termin na składanie wniosków w konkursie ogólnym „Bon na innowacje dla MŚP: etap I usługowy”. Firmy mogą składać wnioski w dodatkowej IX rundzie, której termin na zamknięcie wyznaczono do 30 grudnia 2020r. Pierwotny termin zakończenia konkursu wyznaczony był na 30 września 2020r.

  Jest to bardzo dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać w oparciu o swoje innowacyjne pomysły. Firmy te mogą skorzystać z opracowania nowego lub znacząco ulepszonego produktu, technologii lub projektu wzorniczego poprzez zakup usługi badawczo-rozwojowej od jednostek naukowych. Dofinansowanie może wynieść 85%, co oznacza maksymalne wsparcie w wysokości 340 tys. zł.

  Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. W VIII rundzie zakończonej 30.09.2020r. w ramach naboru w Generatorze Wniosków w konkursie ogólnym złożono 629 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania  176 279 256,41 zł.

  Natomiast tylko pomyślne ukończenie etapu 1 Bonu na innowacje daje możliwość sfinansowania wdrożenia pomysłu na innowację technologiczną w ramach etapu 2 inwestycyjnego.  W drugim etapie konkursu przedsiębiorcy mogą otrzymać maksymalnie 560 tys. zł wsparcia, a całkowity koszt projektu musi się zamknąć w kwocie 800 tys zł. Wysokość wsparcia zależy od wielkości firmy oraz miejsca wdrożenia innowacji (zgodnie z mapą pomocy regionalnej). Nabór wniosków II etapu Bonu na innowacje zakończy się 30. grudnia 2020r.

  Zapraszamy potencjalnych beneficjentów na darmowe konsultacje odnośnie możliwości wsparcia przy napisaniu wniosku o dofinansowania formularz kontaktowy.

   

   

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!