Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Co się dzieje w Funduszach Europejskich w czasie epidemii?

  COVID-19

  18 marca 2020

  Drodzy przedsiębiorcy, pragniemy, aby w tym trudnym czasie epidemii Koronawiursa, każdy z was mógł poczuć się bezpiecznie dzięki dostępowi do pełnej informacji. Dlatego, przychodzimy do Państwa ze skrótem wszystkich decyzji podjętych w kwestii Funduszy Europejskich w obliczu kornawirusa.

  Najważniejszą informacją, jest ogłoszenie wydłużenia czasu naboru, dla konkursów, które kończą się w marcu i kwietniu. Zarówno Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, jak i wojewódzkie organy wykonawcze sukcesywnie ogłaszają nowe ramy czasowe wybranych dotacji.

  Znamy już nowe terminy zakończenia konkursów ogólnopolskich:

  GameINN ? 17 kwietnia 2020 r.

  Projekty Aplikacyjne ? 27 kwietnia 2020 r.

  Badania na Rynek ? 12 maja 2020 r.

  Fundusze Norweskie ? 14 maja 2020 r.

  Go To Brand (Expo 2020) – 15 maja 2020 r.

  W przypadku naborów regionalnych dostępna jest pełna lista zmienionych terminów na stronie Funduszy Europejskich. My również na bieżąco aktualizujemy wszystkie widniejące dofinansowania w naszej zakładce ’aktualne dotacje’.

  Nowe daty dają więcej możliwości na zaplanowanie inwestycji w tych wymagających czasach. Dodatkowo, dla tych projektów, które zostały już złożone planowane jest wydłużenie terminu rozliczania i zamykania inwestycji. Natomiast, w przypadku trwającej oceny złożonych wniosków tworzy się nowe plany funkcjonowania pracy zdalnej ekspertów.

  Wszelkie ewentualne zmiany w realizowanych projektach będą ustalane indywidualnie z beneficjentem. Co więcej, przewiduje się możliwość uznania tych wydatków, które zostały poniesione w związku z odwołanymi spotkaniami, szkoleniami czy wyjazdami, za kwalifikowane.

  Wszystkie te czynności podejmowane są w celu zapewnienia płynności funkcjonowania organów wykonawczych, z jednoczesnym poszanowaniem bezpieczeństwa i zdrowia pracowników. Dlatego też, w przypadku wszelkich pytań lub wątpliwości, zaleca się kontakt mailowy lub telefoniczny. Podobnie wygląda sytuacja w kwestii łączności z pracownikami naszej firmy. Dalej pracujemy, aby państwa przedsiębiorstwa mogły się rozwijać. Jednak zachęcamy do ograniczenia wszelkich kontaktów osobistych ? wszyscy nasi pracownicy są dostępni pod swoimi numerami telefonów lub adresami email.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!