Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Design dla przedsiębiorców. Dostępność plus.

  Design dla przedsiębiorców

  27 listopada 2020

  Już od 24 listopada 2020 r. można składać wnioski o dofinansowanie w konkursie „2.3.5 Design dla przedsiębiorców dostępność plus?, który organizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PARP).

  O dofinansowanie mogą starać się mikro-, małe i średnie firmy z całej Polski (z wyłączeniem makroregionu Polska Wschodnia). Dofinansowanie może wynieść nawet 1 125 000 zł, a wartość projektu musi zmieścić się między 60 tys. zł a 1,5 mln zł. Budżet całego programu wynosi 70 mln zł.

  Głównym celem konkursu Design dla przedsiębiorców dostępność plus jest wsparcie firm w opracowaniu projektu wzorniczego, dzięki któremu powstanie nowy lub znacząco ulepszony produkt, który po wdrożeniu zaspokoi potrzeby osób z ograniczeniami funkcjonalnymi. Chodzi o takie projekty, które muszą wykazać przydatność rozwiązań w eliminowaniu konkretnych dla danej grupy osób barier, a do tych grup należą osoby z niepełnosprawnościami fizycznymi i poznawczymi, seniorzy, kobiety w ciąży lub osoby z małymi dziećmi, a także ludzie o nietypowym wzroście bądź osoby czasowo mniej sprawne, lub na przykład poruszające się z nieporęcznym, lub ciężkim bagażem.

  Przedsiębiorcy będą mogli w ramach dofinansowania pozyskać pieniądze również na inwestycje konieczne do wdrożenia do obrotu produktu, który został opracowany na podstawie projektu wzorniczego. Pieniądze będzie można przeznaczyć na zakup niezbędnych środków trwałych lub wartości niematerialnych lub prawnych.

  Jesteśmy w stanie pomóc przedsiębiorcom w pozyskaniu środków z tego jak i innych konkursów. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!