Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Design dla Przedsiębiorców, Dostępność Plus

  Design dla przedsiębiorców, Dostępność plus

  14 września 2020

  Coraz więcej polskich przedsiębiorców zaczyna doceniać znaczenie designu. Widać to po obieranych przez nich strategiach i kierunkach. Niestety nie wszyscy posiadają niezbędne środki, ani nie są w stanie zaciągnąć kredytu w celu realizacji projektów. Z pomocą przychodzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), która organizuje programy, dzięki którym można szybko wdrożyć odpowiednią strategię, dokonać inwestycji, a także zakupu środków trwałych.

  Od 24 listopada 2020r. rozpoczyna się nabór do konkursu Design dla Przedsiębiorców, Dostępność Plus. Celem konkursu jest sfinansowanie profesjonalnego procesu projektowego, którego efektem będzie stworzenie innowacyjnego wyrobu lub usługi nakierowanej na potrzeby osób z ograniczeniami funkcjonalnymi (fizycznymi i poznawczymi), a także sfinansowanie niezbędnych inwestycji do jego wdrożenia.

  Dofinansowanie otrzymać mogą mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą na terenie Rzeczypospolitej, z wyłączeniem Polski Wschodniej (tj. województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego).

  Przewiduje się budżet konkursu podobny do tego w roku poprzednim, tj. całkowita pula wynosić może 27 891 000,00 zł (2 109 000,00 zł na projekty w województwie Mazowieckim). Przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie do 85% kosztu całkowitego projektu, natomiast budżet projektu zamknąć się musi w 1 500 000 zł. Poziom dofinansowania zależny jest od wielkości przedsiębiorstwa i województwa, w którym przedsiębiorstwo prowadzi działalność gospodarczą. Mikro i małe przedsiębiorstwa mogą otrzymać premie +20%, natomiast średnie +15%. Do tej premii doliczane jest dofinansowanie według mapy pomocy regionalnej:

  Mapa pomocy regionalnej

  Dofinansowanie można przeznaczyć między innymi na usługi dotyczące profesjonalnego procesu wzorniczego, w tym: usługi audytu wzorniczego i otoczenia rynkowego, usługi prototypowania i testów, usługi przygotowywania strategii nowego projektu wzorniczego, a także na realizację inwestycji, w tym: zakup środków trwałych i zakup patentów, licencji, know-how służących wdrożeniu produktu. Dzięki dofinansowaniu można również przeprowadzić profesjonalne szkolenia, mające służyć zapoznaniu kadry np. z zakupionym nowoczesnym oprogramowaniem.

  Wnioski o nabór do konkursu Design dla Przedsiębiorców składać można do 28 lipca 2021.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!