Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Internacjonalizacja dla przedsiębiorstw z Polski Wschodniej.

  Polska Wschodnia, Mapa

  28 maja 2020

  Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego mogą ubiegać się o dotację na usługi związane z umiędzynarodowieniem działalności.

  Konkurs Internacjonalizacja MŚP oferuje wsparcie finansowe na koszty wprowadzenia na nowe rynki zagraniczne produktów lub usług firmy. Dotyczy on biznesów, które posiadające co najmniej jeden produkt o potencjale do internacjonalizacji. Natomiast, do złożenia projektu wystarczy promocja na jednym nowym rynku zagranicznym. Wysokość możliwego dofinansowania zależy od wybranego rynku – najwyższy próg dotyczy państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii.

  Fundusze można przekazać na liczne działania związane z wejściem firmy na nowy rynek. Konkurs uwzględnia koszty usług doradczych, związanych z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego. Co więcej, możliwe do sfinansowania są również koszty bezpośrednio związane z wdrożeniem modelu np. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów. 

  Dodatkowym elementem tego konkursu jest możliwość uzyskania wsparcia na udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych. Od obecnie trwającego naboru na ten element można przekazać ponad 49% kosztów projektów. W powiązaniu z projektem, możliwe jest również dofinansowanie na nabycie środków trwałych, z wyłączeniem nieruchomości lub wartości niematerialnych i prawnych.

  Przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dofinansowanie wynoszące nawet 85% kosztów kwalifikowanych. Jednakże, całkowita wartość projektu nie może przekroczyć 800 000 zł.

  Wraz z zakończeniem pierwszej tury otwierają się kolejne możliwości – 4 sierpnia rusza druga runda, która potrwa do 7 września. 

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!