Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Jeszcze w tym roku wróci DOTACJA INWESTYCYJNA ? nowa unijna perspektywa finansowa z budżetem ponad 36 MLD złotych!

  5 sierpnia 2022

  Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na lata 2021-2027 to program nowej unijnej perspektywy finansowej. Budżet w wysokości ponad 36 mld złotych zostanie przeznaczony na podnoszenie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw za pośrednictwem projektów stawiających na innowacyjność, cyfryzację, badania i rozwój oraz ochronę środowiska. Już dziś wiemy, że w ramach priorytetów FENG przewidziano powrót Kredytu Technologicznego ? znanego źródła finansowania projektów mających na celu wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych dla MŚP.

  Dla kogo Dotacja Inwestycyjna?

  O wsparcie w formie Dotacji Inwestycyjnej będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy z sektora MŚP, którzy:

  Prace te powinny polegać na opracowaniu nowego lub ulepszonego produktu, usługi lub procesu bądź na zmianie już istniejącego procesu produkcyjnego.

  Na co można przeznaczyć Dotację Inwestycyjną?

  Celem Dotacji Inwestycyjnej jest wdrożenie innowacji technologicznych, które w efekcie będą prowadzić do powstania nowych lub ulepszonych produktów, usług lub procesów.

  Wdrożone przez przedsiębiorcę własne lub nabywane nowe technologie mają mieć postać prawa własności przemysłowej, wyników prac rozwojowych, wyników badań aplikacyjnych lub nieopatentowanej wiedzy technicznej.

  W związku z tym, wsparcie można przeznaczyć na:

  Wartość Dotacji Inwestycyjnej

  Maksymalny poziom dofinansowania: 70%

  Zgodnie z mapą pomocy regionalnej, wartość dofinansowania zależy od miejsca prowadzenia działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę i jest tym wyższa, im niższy jest poziom rozwinięcia regionu, w którym prowadzona jest ta działalność.

  Przewidywana alokacja na działanie to 152 miliony EUR!

  Termin składania wniosków?

  Przewidywany termin ogłoszenia naboru: grudzień 2022 r.

   

  Zespół EUROLIDER przeprowadzi Cię przez cały proces uzyskania dofinansowania w ramach konkursu na innowacje technologiczne dla przemysłu w programie Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na lata 2021-2027.

  Zapraszamy do kontaktu 

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!