Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Kosmiczna rocznica

  Lądowanie na księżycu

  16 lipca 2019

  Dziś świętujemy 50 rocznicę lądowania pierwszych ludzi na Księżycu. 16 lipca 1969 roku rakieta Saturn V wyniosła w kosmos statek Apollo 11, z załogą w składzie: Neil Armstrong ? dowódca, Buzz Aldrin ? pilot modułu księżycowego (lądownika), Michael Collins ? pilot modułu dowodzenia.

  Pięć dni później, 21 lipca o godz. 2:56 czasu uniwersalnego Neil Armstrong postawił pierwszy krok na powierzchni Księżyca. Z tej okazji chyba Księżyc świętuje, bo mamy dziś jego zaćmienie, które będzie można oglądać nad Polską.

  Kosmonauci, by mogli wyjść na powierzchnię srebrnego globu, mieli na sobie skafandry kosmiczne, które umożliwiały im bezpieczne wyjście przestrzeń kosmiczną. Współczesne skafandry kosmiczne potrafią kosztować kilkanaście milionów dolarów, z czego około 70% pochłaniają koszty plecaka i panelu sterowania.

  Aż tak drogie nie są specjalistyczne ubrania szyte przez firmę Wojdak, dla której udało nam się uzyskać wsparcie na inwestycje w wysokości 605 621,46 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, działanie 2.5. Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych lądowań w inwestycje!

   

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!