Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Lubuskie – 30 mln zł do wzięcia

  Województwo Lubuskie

  28 czerwca 2019

  Aż 30 mln zł mogą otrzymać przedsiębiorcy z województwa lubuskiego w ramach konkursu RPO Lubuskie 2020. Są przeznaczone na realizację zadań z zakresu wzmacniania badań naukowych, rozwoju technologicznego i innowacji oraz zwiększenia aktywności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw w obszarze inteligentnych specjalizacji. Nabór wniosków potrwa od 29 lipca do 30 sierpnia br.

  Konkurs skierowany jest do przedsiębiorstw lub partnerstw oraz instytucji świadczących usługi w zakresie B+R. -Chcemy te środki jak najlepiej wydać, żeby poprawić innowacyjność w regionie – mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

  Alokacja w ramach działania 1.1 to 200 mln zł. – Do tej pory udało się rozdysponować 94 mln zł. Podpisano 40 umów na realizację projektów o łącznej wartości 156 mln zł – informuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

  Konkurs ogłoszony został w ramach Działania 1.1 RPO L2020. Można uzyskać dofinansowanie na realizację inwestycji w infrastrukturę i wyposażenie w MSP oraz dużych przedsiębiorstwach ? związanych bezpośrednio z działaniami badawczymi i innowacyjnymi. Realizacja projektów w ramach działania będzie możliwa wyłącznie w obszarach wskazanych jako inteligentne specjalizacje.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!