Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Możliwości pozyskania dotacji dla branż ze Śląska!

  Konkurs

  26 kwietnia 2021

  Końcem kwietnia rozpoczną się nabory na dwa konkursy specjalnie dla sektorów z województwa śląskiego: 3.2 Innowacje w MŚP – typ inwestycyjny oraz 1.2 Badania, rozwój i innowacje.

  Konkurs 3.2 Innowacje w MŚP skierowany jest dla śląskich przedsiębiorstw działających w sektorze turystycznym – gastronomia, hotelarstwo, przemysł czasu wolnego – które w porównaniu 2020r. do 2019r. odnotowany znaczący (minimum 50%) spadek przychodów. Nabór wniosków o dotacje rozpocznie się już 30 kwietnia i potrwa maksymalnie do 18 maja br. Grant stanowi wyjątkową szansę na utrzymanie lub poprawienie konkurencyjności swojej firmy, a szansę na jego pozyskanie mają mikro i małe przedsiębiorstwa prowadzące działalność zgodną z kodami PKD dla przedsiębiorstw turystycznych związanych z prowadzeniem:

  Na dofinansowanie złożonego projektu można otrzymać od 50 000 PLN do 500 000 PLN, a jego maksymalny dopuszczalny poziom wynosi 85% wszystkich kwalifikowanych kosztów. 

  Kolejną okazją dla przedsiębiorstw prowadzących swoją działalność na terenie województwa śląskiego stanowi grant 1.2 Badania, rozwój i innowacje, w ramach którego firmy będą miały możliwość stworzyć projekt podnoszący innowacyjność tej części Polski. Nabór wniosków rozpocznie się 29 kwietnia i potrwa ponad miesiąc – do 8 czerwca 2021r. Do dofinansowania zostaną wybrane tylko te projekty, które wpisują się w inteligentną specjalizację województwa śląskiego – MEDYCYNĘ. 

  O dotację mogą ubiegać się firmy z sektora MŚP, duże przedsiębiorstwa, spółki celowe/spin-off, konsorcja przedsiębiorstw/przedsiębiorstw i uczelni/przedsiębiorstw i jednostek naukowych/przedsiębiorstw i instytutów badawczych.

  Jeśli zainteresował Cię któryś z opisanych konkursów – zapraszamy do kontaktu z firmą Eurolider! 🙂

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!