Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Nowinki na temat konkursów z serii „Szybka ścieżka”.

  Szybka ścieżka

  4 marca 2020

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło zmiany do harmonogramu POIR na 2020 rok. Oznacza to: dłuższe terminy składania wniosków, wyższe alokacje oraz nowe nabory dla konkursów „Szybka Ścieżka”.

  Zbliżające się konkursy w podziałaniu 1.1.1 są już kolejnymi edycjami z tej serii. W poprzednich turach firma Eurolider i jej klienci odnieśli liczne sukcesy. Najbardziej spektakularnym było uzyskanie dofinansowania dla Parku Przemysłowego w Mirosławicach – Aviatora. Otrzymana dotacja wyniosła prawie 46 milionów złotych!

  Dlatego też, warto pamiętać, że „Szybka Ścieżka” spełnia nawet największe projekty. Najbliższy ogólny nabór wystartował już 7 lutego i trwać będzie do 1 czerwca. W nim, jak i w pozostałych wymienionych tu konkursach, udział mogą brać przedsiębiorstwa samodzielnie oraz jako konsorcja z innymi MŚP lub jednostkami naukowymi. Maksymalny poziom dofinansowania dla tych podmiotów wynosi 80% wartości projektu. Natomiast uzyskaną dotację można przeznaczyć na ryczałt, podwykonawstwo, aparaturę badawczą, sprzęt laboratoryjny oraz wynajem/leasing sprzętu i powierzchni.

  Niestety, w tym roku ogólny nabór nie obejmuje MŚP z województwa mazowieckiego. Dlatego, stworzono osobną wersję tego dofinansowania, właśnie dla tych przedsiębiorców. W „Szybkiej ścieżce dla Mazowsza” dostępne jest aż 500 milionów, z których otrzymaną dotacje przeznaczyć można na badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe. Efektem tych działań ma być opracowanie innowacyjnego rozwiązania, które możliwe jest do wdrożenia w działalności gospodarczej.

  Taki sam cel przyświeca konkursom tematycznym – „Urządzenia grzewcze” oraz „OZE w transporcie”. W przypadku tego pierwszego przedłużono termin składania wniosków do 30 kwietnia. Sam nabór dotyczy rozwoju nisko emisyjnych technologii grzewczych za pomocą działalności B+R. Drugie wymienione dofinansowanie jest nową formułą w tym Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój, która zostanie ogłoszona 31 marca. Na pewno o tym doniesiemy, dlatego zachęcamy do sprawdzania naszych mediów społecznościowych!

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!