Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Ogólnopolski nabór wspierający walkę z COVID-19.

  COVID-19

  4 czerwca 2020

  Dofinansowanie mogą otrzymać przedsiębiorstwa chcące rozwinąć infrastrukturę badawczo-rozwojową, która przyczyni się do produkcji dóbr nakierowanych na przezwyciężenie koronawirusa.

  Wsparcie zakłada wybrane kategorie produktowe, które gotowe byłyby do masowej produkcji w momencie zakończenia projektu. Na infrastrukturę pozwalającą opracowanie, przetestowanie i udoskonalenie tych elementów przedsiębiorstwa mogą otrzymać 75% dofinansowania. 

  Natomiast, sam zakres tematyczny obejmuje produkty lecznicze, w tym farmaceutyczne składniki czynne i surowce. Dodatkowo, możliwe jest dofinansowanie na wyroby medyczne i sprzęt szpitalny; środki odkażające oraz narzędzia do przetwarzania danych związanych z przebiegiem i zwalczaniem pandemii COVID-19.

  Tak szeroka gama możliwości, pozwala na otrzymanie dotacji na zakup infrastruktury, prowadzącej do produkcji między innymi: respiratorów, odzieży czy sprzętu ochronnego dla medyków. Tematyka konkursu obejmuje także rozbudowę infrastruktury służącej do testowania i przygotowania szczepionek, co jest obecnie kluczowym elementem w walce z koronawirusami.

  Alokacja konkursu wynosi 100 000 000 zł, co daje ogromne możliwości. W naborze uwzględniono również przedsiębiorstwa z województwa mazowieckiego. Dla firm z tego, a także pozostałych województw, możliwe jest złożenie projektów wynoszących aż 50 000 000 euro! Jest to wielka szansa na rozwój działalności badawczo-rozwojowej oraz przyczynienie się do zażegnania epidemii wirusa COVID-19.

  Nabór 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw – ?Dotacja na infrastrukturę do zwalczania COVID-19? rozpoczyna się 8 czerwca i trwać będzie do 31 lipca 2020 r.

   

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!