Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Pieniądze idą… w Kosmos

  Kosmos

  23 lipca 2019

  Rozwój badań przemysłowych oraz eksperymentalne prace rozwojowe to główny cel konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które w ten sposób chce wspierać polskie projekty kosmiczne.

  Od 2 września do 15 listopada br. można składać wnioski w konkursie w ramach Szybkiej Ścieżki ? Technologie kosmiczne.

  Budżet konkursu to 300 mln zł, z czego najwięcej ? 50 mln zł ? przeznaczono na projekty z województwa mazowieckiego. Projekty realizowane samodzielnie przez małe i średnie przedsiębiorstwa muszą mieć koszty od 1 mln zł do 50 mln euro, natomiast pozostałe projekty między 2 mln zł a 50 mln euro.

  Dofinansowanie w konkursie można uzyskać na realizację badań przemysłowych, prac rozwojowych (obowiązkowych w projekcie) oraz prac przedwdrożeniowych.

  Projekty mogą być realizowane we wszystkich województwach w kraju, również w woj. mazowieckim.

  W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorstwa i ich konsorcja (również z jednostkami naukowymi). Liderem konsorcjum musi być przedsiębiorstwo.
  Złożone wnioski będą podlegały weryfikacji warunków formalnych oraz ocenie. Obecnie kryteria dopuszczają szerszy zakres poprawy projektu w trakcie oceny niż w poprzednich konkursach ?Szybkiej ścieżki?.

  Program umożliwi realizację projektów zarówno już funkcjonującym, jak i dopiero początkującym podmiotom, pozwalając branży na rozwój i zwiększenie obrotów całego sektora.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!