Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Pomagamy kolejnym klientom w drodze do sukcesu.

  Eurolider

  14 lutego 2020

  Firmy, które składały wnioski projektowe w poprzednich latach, zaczynają wdrażać swoje innowacyjne pomysły w życie. Sprawdź, jakie unowocześnienia uda im się zrealizować dzięki unijnym dotacjom.

  Firma oferująca usługi ślusarskie Pawła Siwaka, dzięki swojemu dofinansowaniu może rozwinąć innowacyjne technologie wykonywania mieszanin proszkowych. Mają one swoje zastosowanie, jako nowa generacja materiałów narzędziowych. Pomysł jest zarówno innowacyjny, jak i praktyczny dla rozwoju przedsiębiorstwa.  Wspólnie udało nam się pozyskać na niego 1 111 440, 00 zł. Jest to duże dofinansowanie w porównaniu do pełnej wartości projektu, która wynosiła 1 700 910,00 zł. Uważamy to za wielki sukces zarówno nasz, jak i naszego klienta.

  Również przedsiębiorstwo Stem Cells Spin potwierdza skuteczność naszych usług.  Dzięki profesjonalnej obsłudze firma otrzymała dotację w wysokości 2 001 439,07 zł. Przekaże ją na opracowanie hydrożelu z zawartością homogenatu porożogennych komórek macierzystych o działaniu nieprotekcyjnym dla tkanki rdzenia kręgowego.

  Nazwa tego produktu może wydawać się dla wielu niezrozumiała, ale przypadku tego hydrożelu mówimy o pracy, która może przyczynić się do innowacji w skali światowej dla preparatów i leków. Komórki z poroża jeleni zostały zbadane pod kątem leczniczym i okazało się, że mają właściwości regenerujące dla wielu tkanek ludzkiego ciała. Firma Stem Cells Spin od lat pracuje nad ich praktycznym zastosowaniem, a uzyskane dofinansowanie jest kolejnym krokiem ku jego realizacji.

  Jak widać, fundusze unijne mogą przyczynić się do rozwoju różnorodnych projektów. Myśląc o rozwoju biznesu nie należy się ograniczać ? możliwości jest zbyt wiele. Wyżej wymienione projekty dotyczą prac badawczych, i choć obecnie konkursy z tej dziedziny dominują, dofinansowanie można otrzymać również na internacjonalizację, budowę instalacji do produkcji energii ze źródeł odnawialnych czy na zwykłe innowacje procesowe lub produktowe.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!