Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  „Bony na Innowacje” z wydłużonym terminem naboru.

  Innowacja, Bony

  8 maja 2020

  Bony na innowacje oferują dwa etapy naborów, które zaspokoją pełen wachlarz potrzeb przedsiębiorcy, który planuje innowacyjny rozwój swojej firmy. A teraz, na mocy decyzji związanej z pojawieniem się epidemii, wnioski składać można o kilka miesięcy dłużej.

  Bony na innowacje prowadzone są przez PARP i występują we wspomnianych dwóch odmianach. Oba przeznaczone są dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw i dotyczą projektów badawczo-rozwojowych.

  Etap pierwszy nazwany został usługowym i z jego realizacji możliwe jest sfinansowanie zakupu usług badawczo-rozwojowych od jednostek naukowych. Działanie to ma na celu rozwój współpracy firm z jednostkami naukowymi. Natomiast, sama usługa ma za zadanie doprowadzić do opracowania nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii lub nowego projektu wzorniczego.

  Na etapie I możliwe dofinansowanie wynosi aż 85% procent wartości projektu, którego maksymalna wartość to 400 000 zł. Wnioski o dotacje można składać na inicjatywy warte minimum 60 000 zł. Natomiast, według nowego regulaminu termin składania wniosków wydłużono do 30 września. 

  Drugi etap proinnowacyjnych usług dla przedsiębiorstw to poziom inwestycyjny. Przeznaczony jest dla firm, które uzyskały dofinansowanie na poprzednim etapie i szukają wsparcia na wdrożenie stworzonej innowacji. W celu realizacji tego projektu, pomoc finansową można otrzymać na zakup maszyn i urządzeń oraz zakup patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej.

  Wnioski do tego etapu składać można aż do 30 grudnia. Co więcej, na wszystkie te elementy można otrzymać 70% dofinansowania. Natomiast, wartość projektu nie może przekroczyć 800 000 zł. 

  Celem bonów jest wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I. Plusem naborów jest ich zasięg – wnioski mogą składać przedsiębiorstwa z całej Polski, włącznie z województwem mazowieckim.

  Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu!

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!