Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  PARP ogłosił nowy konkurs „Przemysł 4.0”, w którym do rozdania jest aż 25 mln zł!

  przemysl 4.0

  1 kwietnia 2021

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs Przemysł 4.0, w którym przedsiębiorcy z całej Polski mogą otrzymać grant o wartości nawet 800 000 zł. Aby wziąć udział w konkursie, należy posiadać „mapę drogową”, czyli plan wdrożenia zmian w firmie w zakresie cyfryzacji, automatyzacji lub robotyzacji.

  Konkurs skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie naszego kraju, które w co najmniej jednym zamkniętym roku obrotowym (w terminie 3 lat od złożenia wniosku) osiągnęły przychody ze sprzedaży nie niższe niż 2 mln zł.

  Środki otrzymane z dofinansowania „Przemysł 4.0” będzie można przeznaczyć m.in. na usługi doradcze związane z wdrożeniem „mapy drogowej” lub refundację kosztów związanych z jej opracowaniem, zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do wprowadzenia wybranego obszaru transformacji. Dotacja umożliwia również nabycie wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how czy innych praw własności intelektualnej.

  Przykładowe technologie, które mogą otrzymać dofinansowanie: big data + działania związane z analizą danych, roboty przemysłowe, cyberbezpieczeństwo, chmura obliczeniowa, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, druk 3D, sztuczna inteligencja.

  Wnioski o dofinansowanie w konkursie Przemysł 4.0 można składać od 15 czerwca do 30 czerwca br.

  Zapraszamy na darmowe konsultacje odnośnie możliwości wsparcia przy napisaniu wniosku o dofinansowanie!

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!