Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Przypominamy o Funduszach Norweskich.

  Fundusze Norweskie

  11 marca 2020

  Nabory w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oferują wsparcie na rozwój przedsiębiorczości i innowacje dla firm z całej Polski.

  Dzięki konkursom z tego programu mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mają szanse otrzymać pomoc finansową na wdrożenie nowych produktów, przeprowadzenie inwestycji, podniesienie kompetencji pracowników czy też zwiększenie swojej konkurencyjność przez nawiązanie nowych partnerstw biznesowych. Na wszystkie te działania przekazano 93 miliony zł.

  Fundusze Norweskie za główny cel wzięły wzrost możliwości opracowywania i wdrażania innowacyjnych technologii, rozwiązań, procesów, produktów i usług przez MŚP. Tych nowoczesnych zmian można dokonać w trzech obszarach tematycznych: zielone technologie, technologie poprawiające jakość życia, w tym osób starszych oraz niebieskie technologie czyli rozwój firm z obszaru morza i wód śródlądowych.

  Zakres dofinansowania obejmuje inwestycje w maszyny i urządzenia, roboty budowlane, wartości niematerialne i prawne i dodatkowe koszty w zakresie ochrony środowiska. Wsparcie można otrzymać również na eksperymentalne prace rozwojowe oraz na usługi doradcze. Maksymalny poziom dotacji to 70%, które ograniczone jest przedziałem finansowym od 200 000 do 2 000 000 euro.

  Co więcej, mechanizm ten stymuluje nawiązywanie współpracy z zagranicznymi parterami. Mowa tu głownie o tworzeniu kolaboracji z norweskimi podmiotami, co gwarantuje lepszą pozycję w momencie oceniania wniosku. Dzięki temu założeniu firmy zdobywają szersze perspektywy, a na poziomie globalnym dochodzi do redukcji różnic w rozwoju ekonomicznym i społecznym pomiędzy Polską a Norwegią.

  Dodatkowo realizowany będzie Schemat Małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet we wszystkich trzech obszarach tematycznych, dla firm w których kobiety są właścicielami lub mają decydujący głos w zarządzaniu firmą. W tym przypadku zakres dofinansowania mieści się w przedziale 12 000 – 200 000 euro.

  Nabór na Fundusze Norweskie trwa do końca miesiąca.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!