Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Ruszają „Badania na rynek”.

  Badania na rynek

  27 marca 2020

  Startują właśnie 3 nabory w ramach konkursu Badania na rynek. Do rozdania jest aż 750 mln zł i mogą się o nie ubiegać również przedsiębiorstwa z województwa mazowieckiego, na które przeznaczono 70 mln zł z tej puli. Za dotacje z tej alokacji MŚP mogą wdrożyć wyniki swoich prac B+R.

  ?Badania na rynek ? konkurs ogólny??Badania na rynek ? miasta średnie? oraz ?Badania na rynek ? Dostępność Plus?  to trzy rodzaje naborów, w ramach których można ubiegać się o dofinansowanie. Wszystkie trzy oferują możliwość wprowadzenia na rynek nowych (lub znacząco ulepszonych) produktów oraz innowacyjnych procesów technologicznych. Dobra i usługi muszą być wynikiem przeprowadzonych lub zakupionych prac badawczo-rozwojowych.

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wyselekcjonowała podmioty, które mogą wziąć udział w tym konkursie. Mianowicie, dopuszczono do naboru mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie Polski i zakończyły przynajmniej jeden pełny rok obrotowy. Dodatkowo, w ciągu trzech lat minimalny próg przychodów w jednym zamkniętym roku obrotowym mikro- i małych firm wyniósł 600 tys. zł,a 1 mln zł dla średnich.

  Konkurs oferuje dotację na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji, zakup nieruchomości, roboty budowlane czy budowę nowej linii produkcyjnej oraz hal. Co więcej, możliwe jest pokrycie kosztów związanych z nabyciem wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej.

  Na wszystkie te elementy przedsiębiorcy mogą otrzymać aż do 80% dofinansowania. Również w przypadku naboru „Dostępność Plus”, który skupia się na wprowadzeniu do sprzedaży produktów, które istotnie przyczyniają się do zwiększenia ich dostępności dla osób z ograniczeniami funkcjonalnymi. Rozwijając swoją firmę warto pamiętać o osobach, które potrzebują pewnych udogodnień do funkcjonowania we współczesnym świecie.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!