Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Startują fundusze norweskie

  Fundusze Norweskie

  20 listopada 2019

  Już za pięć dni – 25 listopada będzie można zacząć składać wnioski w konkursie na fundusze norweskie „Wsparcie na utworzenie partnerstwa”. To tylko jedno z działań w programie ?Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje? finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, którego pula obejmuje 93,7 mln euro.

  W pierwszym etapie można otrzymać 1200 euro. Celem wsparcia na utworzenie partnerstwa jest poszukiwanie partnerów i nawiązanie międzynarodowego partnerstwa pomiędzy przedsiębiorcami z Rzeczypospolitej Polskiej oraz podmiotami prawa norweskiego w celu realizacji projektów partnerskich w ramach Programu ?Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje?.

  Kto może otrzymać dofinansowanie?

  Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?

  Wsparcie można otrzymać na podróż zagraniczną do Norwegii (polscy przedsiębiorcy) albo do Polski (podmioty prawa norweskiego) w celu poszukiwania i nawiązania międzynarodowego partnerstwa.

  Partnerstwo z podmiotami z Norwegii jest bardzo ważnym elementem programu. Wszystkie projekty partnerskie będą premiowane dodatkowymi punktami podczas oceny wniosków o udzielenie dofinansowania w obszarach: technologie przyjazne środowisku, innowacje w obszarze wód śródlądowych i morskich, technologie podnoszące jakość życia, oraz w schemacie małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet.

  Program, którego budżet wynosi 93,7 mln euro będzie będzie wspierał polskich przedsiębiorców realizujących projekty w trzech obszarach tematycznych:

  W ramach Programu uruchomiono również schemat małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego wspierane będą projekty z trzech powyższych obszarów. Na ten cel przeznaczono 15 mln euro.

  Wnioski o udzielenie wsparcia będzie można składać w terminie od 7 stycznia do 31 marca 2020 r. (do godz. 16:00:00 w ostatnim dniu naboru).

  Zainteresowany? Nasi doradcy służą informacją i pomocą.

   

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!