Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Startupy na start!

  Startup

  1 sierpnia 2019

  Nawet milion złotych mogą otrzymać najciekawsze startupy z Polski Wschodniej w nowym konkursie ogłoszonym przez PARP. Właśnie ruszył nabór projektów do ?Platform startowych dla nowych pomysłów?.

  Innowacje są wspomagane w całej Polsce, w tym m.in. w makroregionie Polski Wschodniej w ramach dwustopniowego systemu wsparcia startupów opartym na programach: ?Platformy startowe dla nowych pomysłów? oraz uzupełniającym je ?Rozwoju startupów w Polsce Wschodniej?. System zakłada dofinansowanie innowacyjnych rozwiązań od fazy pomysłu, przez opracowanie modelu biznesowego i założenie firmy, po wprowadzenie na rynek gotowego wyrobu lub usługi.

  Od idei do działania

  Ludzie z innowacyjnymi pomysłami, którzy chcą założyć i rozwinąć biznes w Polsce Wschodniej powinni zgłosić się do jednej z sześciu Platform Startowych.

  W platformach jest miejsce na prowadzenie działalności, obsługę księgową i prawną, doradztwo podatkowe i marketingowe, bezpłatne usługi specjalistyczne związane z rozwijaniem i wdrażaniem pomysłów od strony technologicznej i biznesowej, czyli m.in. wsparcie eksperckie, opracowanie strategii rozwoju, badania i analizy rynkowe, projektowanie czy zarządzanie.

  Startupy, które pomyślnie zakończą inkubację, otrzymają od Platform startowych rekomendacje dotyczące gotowości do samodzielnej działalności rynkowej oraz potwierdzenie, że dany pomysł wart jest inwestycji środków publicznych. Na startupy czeka 300 mln zł.

  Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na usługi doradcze i eksperckie związane z rozwijaniem modelu biznesowego, wynagrodzenia personelu projektu, środki trwałe, surowce, materiały czy licencje. W ramach dotacji można rozliczyć ponadto koszty działań służących ekspansji rynkowej, w tym promocyjno-informacyjnych (także na rynki zagraniczne).

  Zainteresowany? Zadzwoń do naszego doradcy, pomoże Ci poprawnie przygotować wniosek i bez problemów przeprowadzi przez całą procedurę, telefon: 501 017 737 i 518 762 317.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!