Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Ułatwienia w uzyskaniu dofinansowania na instalacje OZE.

  instalacje OZE

  12 lutego 2020

  Ochrona środowiska jeszcze prostsza dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego. Ogłoszono ułatwienia w ramach konkursu 4.2 Produkcja energii z OZE w przedsiębiorstwach.

  Nabór ten trwa do 28 lutego i przeznaczony jest dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. W celu złożenia projektu w konkursie konieczne jest zawarcie w nim planu budowy lub przebudowy instalacji służącej do produkcji:  energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, biokomponentów i biopaliw drugiej i trzeciej generacji, energii elektrycznej. 

  Przedsiębiorstwa mogą otrzymać aż do 80% dofinansowania na te oraz inne działania w zakresie pozyskiwania energii odnawialnej. Minimalna kwota dofinansowania wynosi 10 000 zł, natomiast maksymalna 2 500 000,00 zł. Jak widać, jest to konkurs dla każdego!

  Co najważniejsze, dzięki tym działaniom możliwe jest nie tylko unowocześnienie swojej działalności, ale także wywarcie pozytywnego wpływu na środowisko naturalne. Co więcej, wszystko to jest można osiągnąć w dużo prostszy sposób niż pierwotnie zakładano.

  Ogłoszone zmiany w sposobie składania wniosków pozwalają na ominięcie złożenia kosztorysu inwestorskiego w przypadku zakupu instalacji w formie środków trwałych. Dodatkowo w przypadku instalacji o mocy do 50kW nie wymaga się pozwolenia na budowę. Warto również wspomnieć, że Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzja o warunkach zabudowy nie zawsze jest wymagany.

  Składanie wniosków trwa już od połowy stycznia, więc jest to ostatni moment na podjęcie decyzji o przejściu na OZE. Zachęcamy do udziału w konkursie!

  Więcej informacji na naszej stronie oraz w ogłoszeniach Regionalnego Programu Operacyjnego.

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!