Zostaw numer, oddzwonimy  Kontakt

  Wspólny sukces firmy Eurolider i KrioSystem.

  KrioSystem

  23 czerwca 2020

  Przedsiębiorstwo KrioSystem otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu 1.1.1 Szybka Ścieżka. Jest to ogromny sukces również dla Eurolidera.

  KrioSystem jest firmą zajmującą się kompleksową dostawą systemów dystrybucji skroplonych gazów. W swoich usługach mają zarówno ich przesył, magazynowanie, jak i wymianę ciepła. Wszystkie dostarczane przez firmę technologie są innowacyjne i znajdują swoje zastosowanie w nauce, przemyśle i medycynie.

  Produkty te obejmują dwa obszary temperaturowe: skroplonego helu oraz azotu. To własnie w ramach tej pierwszej kategorii udało się otrzymać dotację w wysokości prawie 2 milionów złotych. Natomiast, cały projekt prowadzący do opracowania innowacyjnych zaworów kriogenicznych helowych, wyceniono na 3 miliony złotych.

  Sama kriogenika jest bardzo nowoczesną dziedziną, która wciąż się rozwija. Nauka ta dotyczy procesów mających miejsce w bardzo niskich temperaturach – tych poniżej -150 stopni Celsjusza. Kriogenika helowa dotyczy chłodzenia nadprzewodników niskotemperaturowych, które potem umożliwiają przeprowadzenie badań z zakresu fizyki. Nasz klient jest pionierem w tej dziedzinie – dostarcza urządzenia do Europejskiego Centrum Badań Jądrowych CERN w Genewie, które należy do jednego z największych laboratoriów na świecie.

  Połączenie 20-letniego doświadczenia z innowacyjnym podejściem gwarantuje najwyższą jakość produktu, co doceniła komisja przyznająca dotację w konkursie „Szybka Ścieżka”.

  Mimo, iż poprzednia edycja tego konkursu już się zakończyła, nic nie jest stracone. 3 sierpnia rusza nowy nabór, który podzielony jest na dwie rundy. Pierwsza z nich oferuje wsparcie dla dużych przedsiębiorstw oraz ich konsorcjów i trwa do 21 sierpnia. Natomiast, druga przewidziana jest dla mikro-, małych i średnich firm i otwarta będzie na składanie wniosków od 22 sierpnia do 14 września. Taka formuła gwarantuje wszystkim przedsiębiorcom możliwość ubiegania się o dotację.

   

   

  Przeczytaj również

  Chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata dotacji?

  Zapisz się do naszego newslettera!